Eurovoľby 2024. Róbert Švec: Čo budem robiť v sobotu 8. júna? A prečo?

Slovenky a Slováci. V sobotu sa v našom štáte budú konať voľby do Európskeho parlamentu. A pri tejto príležitosti sme všetci dlhodobo vystavení mediálnej masáži o tom, aké sú voľby do europarlamentu dôležité, ako v nich ide o veľa, ako 15 zvolených poslancov za Slovensko, z vyše 700-členného zboru poslancov, údajne môže zásadným spôsobom niečo ovplyvniť a pod.

Pravdaže, k tejto masáži sa pridávajú aj politické subjekty, ktoré kandidujú v eurovoľbách s jediným cieľom, poriadne sa zviditeľniť a pokúsiť sa získať nejaký ten poslanecký, mimoriadne štedro, na slovenské pomery, platený mandát. Pravdaže nechýbajú reči o tom, ako bude ten alebo tá „nastavovať hruď za Slovensko“ (v tom lepšom prípade, to aspoň povedia) a sú aj takí kandidáti, ktorí otvorene kašlú na Slovensku a hovoria, že naša vlasť musí byť ešte viac európska.

A teda vyvstáva otázka, ako sa k eurovoľbám postaví moja skromná maličkosť a čo budem robiť v sobotu 8. júna… Odpovedám ako vždy priamo a vecne…

Európsku úniu neuznávam a považujem ju za novodobý žalár národov a teda za ZLO.

Slovenské Hnutie Obrody ponúka jasnú víziu pre Slovensko, ponúka slovenskú cestu mimo EÚ, lebo náš štát nepotrebuje zlé európske riešenia, ale originálne slovenské riešenia. Vyše 20 rokov žijeme európske riešenia a ich dopad na našu spoločnosť pociťujeme každý deň.

Otvorene sa pýtam? Aký je rozdiel, pokiaľ ide o zahranično-politickú orientáciu Slovenskej republiky, medzi Blahom a Ódorom? Aký je rozdiel medzi Beňovou a Ostrihoňovou? Aký je rozdiel medzi Kaliňákom a Hojsíkom? A aj odpovedám: ŽIADNY. Pretože všetci spomínaní a aj ich partajní súkmeňovci považujú kolonizačnú EÚ za „náš“ životný priestor. Za priestor v ktorom sú „európske právo a hodnoty“ na území slovenskom viac ako právo slovenské.

A uvediem aj konkrétny príklad: Migračný pakt EÚ. Do dvoch rokov musí, opakujem slovo musí, Slovenská republika, ako členský štát EÚ, zapracovať do svojej legislatívy všetky právne náležitosti paktu. A čo s tým urobili alebo urobia europoslanci za Slovensko, okrem toho že nakrúcali chrumkavé videá a snažili sa z paktu vytĺcť lacné politické body? Čo s tým urobí slovenská vláda, ktorá hovorí pri každej príležitosti niečo o slovenskej suverenite? Urobia s tým veľké NIČ!

A pokiaľ ide o subjekty a kandidátov, ktorí o sebe vyhlasujú, že pre Slovensko urobia všetko možné aj nemožné, len aby ho ochránili, tak tí nám aj v tejto kampani dokázali, že pre nich je na prvom mieste ich egoistický záujem ľudský a politický, že reči o spolupráci na národnej scéne používajú iba ako toaletný papier, keď sa im hodí, ale nevedia a nechcú prekročiť svoj tieň, potlačiť svoje egá a dohodnúť sa. Ako kandidát na prezidenta, ktorý bol schopný a ochotný stiahnuť svoju prezidentskú kandidatúru v tohtoročných voľbách, aby sa hlasy proslovenských voličov netrieštili, som im 29. mája adresoval verejnú výzvu TU.

A výsledok? Opäť nám dokázali, že Slovensko je pre nich na poslednom mieste.

Uvedomujem si, dámy a páni, že moje slová sú až nebezpečne priame, ale sú pravdivé a vy to viete. Som aký som a iný už nebudem. A na vás je, či chcete byť donekonečna klamaní médiami a údajnými bojovníkmi za Slovensko, lebo menšie zlo a teória prepadnutého hlasu.

Moja skromná maličkosť sa už rozhodla. Nebudem sa podieľať na tomto cirkuse a ani nebudem naskakovať na tento kolotoč plný falošných hesiel a sľubov.

A preto… V sobotu budem BOJKOTOVAŤ eurovoľby a s pokojom v duši si prečítať zaujímavú knihu (fotka pod článkom).

Môj ľudský postoj je príliš vzácny a cenný na to, aby som ho vedome prehajdákal v prospech niekoho, kto sa v čase predvolebnom zakrýva slovenskou vlajkou, lebo to sa bude páčiť, alebo v prospech niekoho, kto je úplne mimo a náš štát už dnes považuje iba za nesvojprávny európsky región.

Prajem vám všetkým pekný a pohodový víkend…

Autor článku Róbert Švec je predseda Slovenského Hnutia Obrody.

—————————-

Prečítajte si tiež: OSLAVUJEME 20. výročie vzniku Slovenského Hnutia Obrody: Róbert Švec sa vám prihovára

—————————-

Zdroj: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľmi novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľmi nášho dvojmesačníka vyplňte formulár TU a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds