Róbert Švec: Dejinné paralely hovoria jasnou rečou. Žalár národov: Európska únia = Uhorsko

Dámy a páni. V utorok 4. júna sme si pripomenuli dôležité výročie v našich národných dejinách. Podpísanie Trianonskej mierovej zmluvy TU.

Môžeme, ba je našou povinnosťou urobiť dejinné paralely medzi Uhorskom a Európskou úniou. Tak ako bolo Uhorsko žalárom národov, v ktorom nemaďarským národom hrozila postupná asimilácia, tak aj dnešná EÚ je žalárom národov, pretože členské štáty sa postupne stávajú už iba nesvojprávnymi európskymi regiónmi a ich kompetencie sa čoraz viac presúvajú do rúk nevoleným panáčikom v Bruseli. Musíme otvorene konštatovať, že Európska únia je projektom na postupnú asimiláciu jednotlivých národov s cieľom vytvoriť z nich jednotný umelý a poslušný „európsky národ“ TU.

A tak, ako najlepší synovia a dcéry slovenského národa pred rokom 1918 bojovali proti uhorskej vrchnosti s cieľom oslobodiť náš národ, tak aj dnes, je úlohou nás, rodoľubov slovenských bojovať proti bruselskej vrchnosti a naše národné spoločenstvo vytrhnúť z pazúrov európskeho žalára národov.

Je to a bude to ťažká úloha, uvedomujeme si to, ale tak ako nevajatali Bernolák, Štúr, Štefánik a ďalší, tak nebudeme vajatať ani my, pokračovatelia slovenského dejinného príbehu a našu životnú misiu splníme.

Slovenky a Slováci. Európska únia sa už nedá reformovať. Tak ako sa nedalo reformovať Uhorsko, tak sa nedá reformovať ani EÚ. Európska únia je už dnes mŕtvy projekt: politicky, hodnotovo, ekonomicky…

Preč z EÚ. Obnovíme suverenitu a zvrchovanosť nášho štátu slovenského dovnútra a aj navonok TU.

Autor článku Róbert Švec je predseda Slovenského Hnutia Obrody.

—————————

Prečítajte si tiež: Eurovoľby 2024: VÝZVA politikom, ktorí o sebe vyhlasujú, že sú proslovenskí

—————————

Zdroj fotky: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľmi novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľmi nášho dvojmesačníka vyplňte formulár TU a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds