FEJTÓN. Anton Ančic: Zákon platí pre každého! Ale pod slovom každý si každý predstaví niekoho iného

Nebolo tomu tak dávno, keď polícia pomáhala a chránila diaľnicu pred opotrebením. Teda aspoň jej dva pruhy TU.

Žiadne výhovorky vodičov o tom, že krajný pruh je absolútne nevhodný na diaľničnú jazdu pre kopec výmoľov, deformácií a obmedzení, či ochrana zdravia a majetku pred náhodným zvieraťom vybehnutým na vozovku. Každému takému vodičovi správne dali pokutu.

Ja by som im zobral aj vodičský preukaz, pretože hrubo porušili pravidlá cestnej premávky. Čo majú vodiči čo rozmýšľať a nebodaj predvídať poškodenie svojho majetku a zdravia.

Svojím nezodpovedným správaním poškodzujú cestu, ktorá by síce podľa nákladov na jej údržbu mala byť zlatá, preto by nebolo zlé pomýšľať nad zmenou zákona, aby ju aj na svoje tričko opravili. Nevadí, že platia dane a tú cestu niekoľkokrát zaplatili. Dokonca by som im zdražil benzín, keď sa nevedia správať.

Prečo potom tí istí policajti nechránia Ústavu SR a zákony s rovnakou odhodlanosťou? Ústavný súd rozhodol, že násilné dávanie ľudí s pozitívnym testom do štátnej karantény a ešte vymáhanie platby za tento nútený pobyt je neústavné TU. Dokonca minister vnútra povedal, že sa nemá prečo ospravedlňovať, lebo chránil životy a zdravie občanov. Stalo sa niečo?

Tento príklad je len jedným z mnoho prípadov dvojakého videnia porušenia zákona. Preto je jednoduchšie riadiť Slovensko cez vyhlášky. Je to pružné, okamžite platné a predsa to vidia všetci v televízii. Toto sme chceli. Nie? Bude ako nebolo?

Autor fejtónu Anton Ančic je člen Slovenského Hnutia Obrody a náš človek na otázky podnikateľské a hospodárske.

—————————-

Prečítajte si tiež: Vlastizradná dohoda s USA. Róbert Švec adresoval dočasnému… Hamranovi štipľavú výzvu!

—————————-

Ďakujeme, že ste čitateľmi novín Právo Národa a pomáhate šíriť objektívnu pravdu. Zdroj fotky: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds