FOTO: Daj človeku rybu a nakŕmiš ho na jeden deň. Nauč ho loviť ryby a nasýtiš ho…

Daj človeku rybu a nakŕmiš ho na jeden deň. Nauč ho loviť ryby a nasýtiš ho na celý život. Presne s touto myšlienkou sa snažíme v našom občianskom aktivizme pracovať čoraz častejšie.

Ukážkovým príkladom je aj posledný výjazd v rámci projektu Staráme sa k rodine od Hnúšte, kde sme tentokrát neurobili klasický nákup, ale trochu iný.

Namiesto už odrastených, krásnych červených jabĺk a hrušiek, sme im podarovali stromčeky od Ovocné stromy, Jeseň na ktorých im už o pár rokov vyrastú vlastné jablká a hrušky.

Pavol Poprocký a Ján Michalík stromčeky nielen priviezli, vyložili, ale tiež priložili ruku k dielu a prispeli tak svojou trochou nielen k sebestačnosti rodinky z Gemera-Malohontu, ale týmto nápadom (ktorý sme v minulosti už spoločne praktizovali) opätovne dali nášmu projektu Nebuď sviňa ekologický rozmer.

A to nielen vzhľadom k miestnemu životnému prostrediu, v ktorom pribudne ďalšia zeleň, ale aj k tomu celkovému, keďže jabĺčka a hruštičky rodina v budúcnosti nebude musieť v takej miere nakupovať – tie lacnejšie, často z iných štátov, dovezené. Projekt Nebuď sviňa teda doplnil projekt Staráme sa a naopak, a spojilo sa príjemné s užitočným.

Ešte dodáme, že naším nákupom sme podporili SLOVENSKÉHO pestovateľa sadeníc ovocných stromov a inej zelene, ktorého rozhodne odporúčame! Možno nateraz v malom, ale ak by takto uvažovali všetci Slováci, žilo by sa im lepšie.

Vaše Slovenské Hnutie Obrody.

————————-

Prečítajte si tiež: Projekt Štúrovci: Chladno, je vám chladno, Slovenky a Slováci!? Nebude, ak si oblečiete fajnovú…

————————-

Zdroj fotiek: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds