SHO odkazuje Matovičovej vláde: Na Slovensku sa musí hrať v prvom rade slovenská hudba

Dámy a páni, v Programovom vyhlásení vlády Igora Matoviča sa okrem iných hlúpostí nachádza aj tento návrh, ktorého cieľom je likvidácia domácej tvorby.

„Vláda SR považuje za potrebné prehodnotiť zavedené kvóty slovenskej hudby v rádiách, predovšetkým vyhodnotiť ich dopad na hudobný priemysel, autorov, interpretov hudby, ako aj na súkromné rozhlasové vysielanie, jeho rôznorodosť a mediálnu pluralitu.“

Čiže inak povedané, po slovensky, Matovičovej vláde prekáža to, že rádia musia vysielať aj slovenskú hudbu.

Dnes platí: Podľa zákona o vysielaní vysielatelia s licenciou, teda súkromní, musia v súčasnosti (od roku 2017) slovenským dielam vyhradiť najmenej 25% času vysielania za kalendárny mesiac. Pri verejnoprávnom Slovenskom rozhlase (RTVS) je to 35% času vysielania hudobných diel za mesiac.

To že slovenská tvorba prekáža Matovičovi a jeho liberálnym poskokom, len potvrdzuje ich odpor voči všetkému slovenskému. A nás to pravdaže neprekvapuje, pretože vieme, čo a kto všetko je súčasťou Matovičovej vlády.  

Náš postoj je jasný. Kvóty pre slovenskú tvorbu musia byť ponechané! Dokonca po odbornej debate by sme ich ešte navýšili. Pretože na Slovensku sa musí hrať v prvom rade slovenská hudba.

Autor článku Pavol Skýpala je člen predsedníctva SHO.

————————-

Prečítajte si tiež: FOTO: Koronakríza. SHO: Vláde ponúkame ďalšie riešenie. Vieme ako pomôcť nášmu cestovnému ruchu

————————-

 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds