FOTO: Misia Borišov. Jaroslav Ščurka: Dvadsať kilometrov v nohách a úsmev stále na tvári…

Dámy a páni. V sobotu 7. januára, ochota a Božia prozreteľnosť dala dokopy opäť nemalú skupinu ľudí z každého kúta našej vlasti, ktorá miluje krásy nášho Slovenska. A vydali sme sa na cestu vo Veľkej Fatre pod názvom Misia Borišov.

Počas týchto akcií je nálada vždy perfektná a tak s úsmevom hneď z rána začala sa púť. Zo začiatku trošku v hmle, ale hneď po nastúpení niekoľkých výškových metroch, ako sa začali trhať a rozplývať mračná a vykúkať slniečko, začalo prírodné prekrásne divadlo nad dolinami.

Po ďalšom stúpaní až na vrch Ploská 1 537 m sa postupne objavovali nádherné zasnežené pláne so stúpajúcim a zohrievajúcim slnkom. Po krátkej prestávke sa zostúpilo na Chatu pod Borišovom, kde opäť bolo jarné počasie a pokračoval výstup na Borišov – 1 510 m.

Po kochaní sa z výhľadov na našu otčinu sa zostúpilo na chatu a po obedňajšej veselej prestávke sa pokračovalo v okruhu okolo Ploskej späť do bodu štartu.

Dvadsať kilometrov v nohách a úsmev stále na tvári znamenal spokojnosť so stráveným dňom.

Autor článku Jaroslav Ščurka je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

—————————

Prečítajte si tiež: Referendum 2023: Stanovisko nášho hnutia k výsledkom januárového referenda

—————————

Zdroj fotiek: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds