FOTO: Potraviny, výlety, vlastenectvo. SHO: Aj o tom bol júl v projekte Staráme sa

V poradí siedmy mesiac v roku je za nami. V našom úspešnom sociálnom projekte Staráme sa sme sa aj v mesiaci júl starali.

Či už o to, aby na stoloch rodín voľačo nechýbalo, alebo sme pre deti pripravili výlety TU a aj vlastenecké voľnočasové a spoločensky prospešné aktivity TU. Rodinám v núdzi sme odovzdali aj oblečenie, ktoré nám do projektu darovali naši srdeční podporovatelia.

A keďže toto všetko je naším spoločným dielom, prinášame vám fotoreportáž z celého mesiaca. Oprite sa o stoličku, uvoľnite sa a nasajte radosť a vďačnosť rodín, ktorým ste spoločne s nami aj tento mesiac nezištne pomohli.

Vďaka nášmu úspešnému sociálnemu projektu pomáhame už od roku 2011, aj vďaka vaším 2% z daní. Pevne veríme, že sa na vaše správne rozhodnutie môžeme spoľahnúť aj v tomto roku. Ako na to? Je to jednoduché. Viac informácií nájdete TU. Ďakujeme.

Zároveň sa chceme poďakovať aj darcom, ktorí pravidelne každý mesiac, poprípade jednorázovo finančne, prispievajú na pomoc rodinám v našom projekte.

V mesiaci júl prispeli aj:

Beáta – 20 eur, Lenka – 30 eur, Martin – 5 eur, Ľubomír – 25 eur a Michal – 4 eurá

Pomáhajme si Slováci. Veď je to také jednoduché.

————————

Prečítajte si tiež: SHO: Kedysi sme my pomáhali jej. Dnes ona pomáha s nami. Vitajte medzi nami, Erika

————————

Ako každý mesiac, aj júl sme našou pomocou započali v Prešove, kde sme pomohli Janke a jej dvom chalanom – Maťkovi a Kubkovi. 🙂

Hneď na začiatku mesiaca nám prišiel mail s touto fotkou, ktorou sa naša mladá sympatizantka Dominika zapojila do našej Vlasteneckej kvapky krvi SHO.

Pomohli sme aj v Nitre, kde sa do projektu prvýkrát zapojila aj naša šarmantná kolegyňa Jarka.

A keďže náš projekt nie je len o materiálnej pomoci, mladého Reného, ktorému tiež pomáhame, sme okrem výjazdu do rodiny v Nitre zobrali aj na Nitriansky hrad.

Z Nitry sme sa presunuli do Fiľakova. Tu sme pomohli mladej rodinke z tohto slovenského mesta.

A zostali sme na slovenskom juhu v Banskobystrickom kraji, len sme sa presunuli do Veľkého Krtíša a pomohli sme nádejnému hokejistovi Ľudovítovi a jeho starkej Estere. Okrem potravín sme im zaniesli aj oblečenie a utierky, ktoré nám do projektu venovali naše sympatizantky, za čo im aj touto cestou ďakujeme.

Rodiny z nášho úspešného projektu sa na nás môžu spoľahnúť. Aj v čase, kedy bola Lucia – Sebastiánova mamina v nemocnici, odniesli sme im pomoc ku Sebastiánovej starkej, u ktorej dočasne vnuk bol.

Po dlhšom čase sa do projektu zapojil aj náš tajomník Marián Chudý. Ten Tamarke za celý náš skvelý kolektív poprial všetko najlepšie ku 15. narodeninám. Nezabúda(j)me na deti, pretože v budúcnosti môžu zabudnúť ony na nás.

Boli sme aj pri Hnúšti, kde sa do výjazdu zapojili aj decká od Lučenca, ktorým taktiež pomáhame.

Patrik od Hnúšte si zakladá chov hospodárskych zvierat, aby už nemuseli kupovať to, čo si vedia dochovať a vyrobiť doma, a tak sa Daniel z Ruminiec rozhodol, že mu podaruje zajaca. Aj toto je cesta, ako pomôcť. Ďakujeme Daniel! 😉

Predtým, než sme podali pomocnú ruku rodine v Hnúšti, pripravili sme detiskám od Lučenca krásny celodenný výlet v Tisovci, na Zbojskej. Takto cielenou pomocou sme podporili aj miestny cestovný ruch. Pomáhajme si, Slováci. Viac z celého výletného dňa nájdete TU.

Kedysi sme Erike (naľavo) cez náš projekt pomáhali a pomohli dostať sa z ťaživej situácie. Dnes tvorí náš tím a prvým svojím výjazdom v Trenčianskych Tepliciach sa oficiálne stala našou súčasťou. Tu spoločne s ďalšími kolegyňami pomohla slobodnej mamičke Miške a jej deťúrencom. 🙂

Z Trenčianskych Teplíc sme „preleteli“ do okresu Trebišov, kde naši šikovní kolegovia podali pomocnú ruku matke Zuzane a jej šiestim deťom.

Snažíme sa, aby bol náš úspešný sociálny projekt stále pružnejší a rôznorodo zasahoval a pomáhal ľuďom v núdzi. S našimi podporovateľmi sa im teda snažíme uľahčiť ťaživú situáciu všakovakými spôsobmi. Tak napríklad: Majka z Banskej Bystrice zabezpečila rodinám drogériu, Petra od Nitry a Marek od Žarnovice venovali oblečenie, Anetka z Banskej Bystrice aj školskú tašku… Aj vám patrí veľké ďakujeme, pretože ste si našli spôsob, ako pomôcť, a nie výhovorku, ako sa nedá!

Deťom nielen pomáhame, ale ich aj zamestnávame. Zmysluplnými aktivitami. A takou bolo i vyčistenie pamätníkov Ľudovíta Štúra a Andreja Hlinku v Nitre. ?? S touto ekovlasteneckou aktivitou nám pomohli René a jeho brat Denis z obce Zbehy pri Nitre. Celú fotoreportáž z ekoaktivity vo vlasteneckom duchu nájdete TU.

Na úplný záver mesiaca sa do nášho sociálneho projektu cez Vlasteneckú kvapku krvi SHO zapojil aj Róbert z okresu Martin. Na svoje 50. narodeniny daroval 50-krát tú najvzácnejšiu tekutinu na svete, KRV. Úctyhodné! Róbert, tlieskame!

Tento palec hore bol a je pôvodne adresovaný Zuzane z Tisovca, ktorá deťom venovala zmrzlinový pohár a predtým neraz, keď mohla, pomohla projektu, ale vo svojej podstate, patrí každému z vás, ktorí nás dlhodobo podporujete. Spoločne sa nám aj vďaka vám darí vyčarovať nejeden úsmev na tvárach tých, ktorí by ho mali mať na nich stále. Na tvárach detí.

———————-

V prípade, ak máte záujem prispieť ľubovoľnou čiastkou na pomoc ľuďom v núdzi, ktorí našu pomoc potrebujú, neváhajte tak urobiť na číslo účtu občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody: SK7665000000000020148117 a do poznámky napíšte: projekt Staráme sa. Ďakujeme. Pomáhajme si, Slováci. Veď je to také jednoduché.

———————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds