SHO: Výlet s deťmi z projektu Staráme sa. Našu mládež vedieme k vlastenectvu

V sobotu, 18. júla, sme symbolicky, deň po výročí prijatia Deklarácie SNR o zvrchovanosti Slovenskej republiky (17.7.1992), ktorá bola prvým krokom na ceste k obnoveniu slovenskej štátnosti a pri príležitosti 100. výročia vyvrcholenia národno-oslobodzovacích bojov Slovákov spod maďarizácie podpisom Trianonskej mierovej zmluvy (4.6.1920), zobrali deti z nášho úspešného sociálneho projektu Staráme sa na zábavno-poznávací výlet.

Najskôr sme deti zobrali na zubačku, ktorej trasa začala v stanici Tisovec a skončila na Zbojskej. Deti, hlavne Janko, boli z historického interiéru vagónov, nadšené. Taktiež ich ohromili pohľady do roklín a ciest pod viaduktmi, ktorými sme prechádzali. Bolo senzačné sledovať tú nefalšovanú detskú radosť aj z krátkeho pobytu na salaši na Zbojskej, kde Karinka nevedela odtrhnúť oči od pasúcich sa koní.

————————

Prečítajte si tiež: SHO: Projekt Staráme sa nie je iba o materiálnej pomoci. Ale aj o vytváraní spolupatričnosti

————————

Po tom, ako sme sa naobedovali, vybrali sme sa späť do Tisovca. Tu sme si v miestnom Železničnom múzeu pozreli históriu zubačky a pobrali sa do slávneho Legiovlaku. V ňom sa deti oboznámili s vojenským životom našich česko-slovenských legionárov v ďalekom Rusku. Snažili sme sa im vysvetliť rôzne historické fakty detskou formou, a hoci všetkému nerozumeli, cítili sme, že nezabíjame čas a navádzame ich na správnu cestu.

Jedným z hlavných cieľov projektu Staráme sa, okrem materiálnej pomoci, je aj dodanie nádeje a zdravého vlasteneckého sebavedomia.

Preto to všetko robíme, pretože čím silnejšie, nezávislejšie, solidárnejšie a vzdelanejšie budú slovenské rodiny, tým viac silnejší, nezávislejší, solidárnejší a vzdelanejší bude aj náš národ a naša spoločnosť. A to je náš cieľ. Aby sa Slovensku a všetkým jeho poctivým obyvateľom darilo.

Vďaka nášmu úspešnému sociálnemu projektu pomáhame už od roku 2011, aj vďaka vaším 2% z daní. Pevne veríme, že sa na vaše správne rozhodnutie môžeme spoľahnúť aj v tomto roku. Ako na to? Je to jednoduché. Viac informácií nájdete TU. Ďakujeme.

————————

Prečítajte si tiež: SHO: Pomocnú ruku podávame pravidelne aj v Trebišove a Hlohovci. Na nás sa môžete spoľahnúť

————————

Pri parnej lokomotíve.

Tým, že sme zvolili takýto druh „pomoci“, podporili sme aj miestny cestovný ruch.

Jazda zubačkou bola síce pomalšia, ako sme zvyknutí, ale o to krajšia. A deti z nej mali obrovskú radosť. Veď to vidíte na fotografii… 🙂

Malý Janko a náš kolega Pavol Skýpala.

Cestou späť do Tisovca na jednom z viaduktov.

V Železničnom múzeu v Tisovci.

Na expozitúre s vojakom česko-slovenských légií.

Ešte jedna fotografia z Legiovlaku. Stôl s portrétom generála Milana Rastislava Štefánika.

Zmysluplný a na program pre deti bohatý deň obohatila aj naša milá a zlatá sympatizantka Zuzana z Tisovca, ktorá deti vo svojom podniku potešila zmrzlinovým pohárom so šľahačkou. Zuzka, aj tento úsmev Vám právom patrí.

———————-

V prípade, ak máte záujem prispieť ľubovoľnou čiastkou na pomoc ľuďom v núdzi, ktorí našu pomoc potrebujú, neváhajte tak urobiť na číslo účtu občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody: SK7665000000000020148117 a do poznámky napíšte: projekt Staráme sa. Ďakujeme. Pomáhajme si, Slováci. Veď je to také jednoduché.

———————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds