FOTO SHO. August v projekte Staráme sa: Potraviny, školské pomôcky, výlety a aj hračky

August ubehol ako voda a na svetlo sveta dávame súhrnnú reportáž z ôsmeho mesiaca v roku. Zastavte sa na chvíľu a pozrite sa, ako sa nám úspešne darí vytvárať našu SHOkomunitu pomoci.

Aký bol mesiac august v našom kreatívnom sociálnom projekte Staráme sa?

Pozrite sa, ako má vyzerať pravidelná a adresná pomoc ľuďom v núdzi. Ďakujeme, že pomáhate spolu s nami.

Vďaka nášmu úspešnému sociálnemu projektu pomáhame už od roku 2011, aj vďaka vaším 2% z daní. Pevne veríme, že sa na vaše správne rozhodnutie môžeme spoľahnúť aj v tomto roku. Ako na to? Je to jednoduché. Viac informácií nájdete TU. Ďakujeme.

A ďakujeme aj vám, priatelia, ktorí ste už finančne prispeli na nákup školských pomôcok: Pavol – 80 eur a Dušan – 30 eur.

————————-

Prečítajte si tiež: FOTO SHO: Ďakujeme. Bolo na kúpalisku najčastejšie používané slovo detí z nášho projektu

————————-

Každý mesiac začíname s našou pomocou na východe našej vlasti, v Prešove, a nijak inak tomu nebolo ani v auguste.

Z Prešova sme sa presunuli na slovenský juh do mesta Veľký Krtíš.

V priebehu blízkej doby sme pre deti od Lučenca pripravili milý oddych v lučeneckom parku, odkiaľ sme našich jednotkárov (veľmi šikovní žiaci) zobrali na zmrzlinu do centra mesta.

Do projektu sa aktívne zapája aj náš „kormidelník“ Róbert Švec a spoločne s ním aj René a Denis zo Zbehov, ktorí sa zúčastnili na oboch výjazdoch pomoci v okrese Komárno. Táto fotografia vznikla v Patinciach.

Podpredseda SHO Štefan Polačik s chalanmi zo Zbehov pri Nitre pri pomoci aj so školskými pomôckami deťom z Iže.

Pevnou súčasťou nášho projektu sa stala aj naša Vlastenecká kvapka krvi SHO, do ktorej sa pravidelne zapájame. Začiatkom augusta sa do nej zapojila naša šarmantná Katka Boková, ktorá najvzácnejšiu tekutinu na svete darovala po 39-krát.

Začiatkom mesiaca sme vyhlásili aj výzvu na pomoc so školskými pomôckami s názvom Neprizeraj sa a pomôž!, aj vďaka ktorej sme popri klasickom nákupe do Luckinej kuchyne zabezpečili aj školské pomôcky pre jej syna Sebastiána, ktorý bol práve na výlete. Nevadí, okrem pomôcok si doma našiel aj spoločenskú hru Activity od nášho kolegu Jozefa (vľavo na fotke).

Z Trebišova, od Lucky, sme sa s našou pomocou presunuli do Trenčianskych Teplíc ku Miške a jej dvom ratolestiam, Alžbetke a Adamkovi. Keďže z Alžbetky je už školáčka, odniesli sme jej aj školské pomôcky, ktoré v dnešných dňoch už naplno využíva.

V auguste sme pomohli aj rodinke pri Hnúšti.

Zo stredného Slovenska sme sa s našou pomocou presunuli do okresu Hlohovec. Tu sme v jeden deň pomohli v Hlohovci…

… a ten druhý zase v Leopoldove, kde sme zaniesli aj plyšákov od našich skvelých podporovateľov, ktorí ich darovali do nášho projektu.

Krvou sme pomohli aj v Rimavskej Sobote. Naša Ivetka takto pomohla už po 35-krát, náš 25-ročný splnomocnenec projektu Staráme sa Pavol Poprocký po 27-krát a náš Pavol Skýpala už po 9-krát.

V poslednej dekáde mesiaca sme sa vrátili na východné Slovensko a v Trebišovskom okrese sme okrem školských pomôcok a sladkostí, odovzdali aj retrobábiku od našich srdečných sympatizantov, ktorá v rukách malej Zuzky znovu ožila. Mala z nej obrovskú radosť.

Pracovnú cestu do Trenčianskeho kraja sme využili aj na príjemné posedenie na zmrzline s deťmi z tohto kraja, ktorým sme už pomohli (vpravo, Marcelko a Jurko) a tým, ktorým pomáhame dnes – Adamkovi (vpredu) a Alžbetke.

René je veľký talent, a preto sme ho boli podporiť na futbalovom zápase Zbehy – Leopoldov. Zápas sme sledovali až do konca a Zbehy deklasovali Leopoldov v pomere 8:1. Jasná vec, veď za Zbehy hral náš René.

Vďaka tomu, že nás podporujete v našej činnosti, sa môžeme rozrastať. V auguste sme začali pomáhať postaviť sa na nohy týranej matke Adelke a jej dvom synom z Michaloviec.

Záver augusta a leta patril deťom za okresu Rimavská Sobota a Lučenec. Tie sme zobrali na kúpalisko Kurinec v Rimavskej Sobote, kde sa vyšantili, ako sa na deti patrí. Veď sa pozrite TU.

Okrem školských pomôcok sme rodinám zaniesli aj oblečenie, hračky a iné užitočné veci, ktoré ste nám, drahí podporovatelia, do projektu venovali. Ďakujeme!

Ďakujeme aj podnikateľovi z obce Komjatice, okres Nové Zámky, ktorý nám na nákup školských pomôcok a šiltoviek s najkrajším znakom na svete pre Reného a Denisa zo Zbehov poskytol zľavu. Pomáhame nielen slovenským rodinám, ale aj podnikateľom. Aj o tom je náš projekt pomoci.

To je všetko z mesiaca august, kamaráti. Ďakujeme, že pomáhate spoločne s nami a tešíme sa na dni, kedy nám to karma bude vracať aj s úrokmi. A nezabudnite, naša výzva na pomoc so školskými pomôckami platí do 15. septembra!

———————-

V prípade, ak máte záujem prispieť ľubovoľnou čiastkou na pomoc ľuďom v núdzi, ktorí našu pomoc potrebujú, neváhajte tak urobiť na číslo účtu občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody: SK7665000000000020148117 a do poznámky napíšte: projekt Staráme sa. Ďakujeme. Pomáhajme si, Slováci. Veď je to také jednoduché.

———————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds