FOTO. SHO: Desiatkam deťom v celej našej otčine sme pomohli naštartovať nový školský rok

Nástup detí školy je niečo, čo sa pravidelne každý rok opakuje a všetkým rodičom, aj tým, ktorí nie sú v núdzi, urobí škrt cez rozpočet a vyprázdni peňaženku jedna „radosť“!

Preto sme sa už pred rokmi rozhodli každý august a september rodinám v núdzi z nášho sociálneho projektu Staráme sa podať pomocnú ruku aj formou školských pomôcok, ktoré deti potrebujú, aby mohli školský rok začať bez väčších potiaží.

Počas septembra sme teda dokončili to, čo sme v rámci našej výzvy Hurá do školy! započali v auguste a takmer 50 deťom sme aj vďaka vám, našim skvelým podporovateľom pomohli a urobili obrovskú radosť. Pohodlne sa usaďte a pozrite sa ako…

Vďaka nášmu úspešnému sociálnemu projektu pomáhame už od roku 2011, aj vďaka vaším 2% z daní. Pevne veríme, že sa na vaše správne rozhodnutie môžeme spoľahnúť aj v tomto roku. Ako na to? Je to jednoduché. Viac informácií nájdete TU.

————————-

Prečítajte si tiež: Projekt Staráme sa: Prvé balíky brikiet sme už odovzdali ľuďom v núdzi. Ale naša VÝZVA pokračuje

————————-

Hneď, v úvode mesiaca sme pod ochranné krídla projektu Staráme sa prijali mladú rodinku s tromi deťmi z okresu Trenčín.

Školákovi Ľudovi z Veľkého Krtíša sme zaniesli aj potrebné zošity a perá.

Naša pomoc sa ďalej presunula do ďalšieho mesta na slovenskom juhu. Vo Fiľakove sme navštívili Matiaska a malú Sofinku.

Kolážou sme vás potešili aj z Trenčianskych Teplíc, kde sme predtým potešili hlavne mamu Mišku, ktorej naši kolegovia zablahoželali k narodeninám. Aj o tomto je náš úspešný projekt.

Koncom augusta sme vyzvali dobrých ľudí, aby nám pomohli s práčkou pre mamu Danku a jej drobcov – Karinku a Janka z okresu Lučenec, ktorým sa stará pokazila a už sa nedala opraviť. Na našu výzvu zareagovala aj Želmíra od Rimavskej Soboty, ktorá nám jednu podarovala…

Dve z troch dievčeniec z okresu Čadca s našou šarmantnou kolegyňou Zdenkou.

Počas septembrovej pomoci sme do rodiny v obci Zbehy, v ktorej vychovávajú Reného a Denisa zaniesli ovocie, mliečne výrobky, školské pomôcky a aj obedové menu z reštaurácie Nitrawa Pub, ktorej aj touto cestou ďakujeme za chutné jedlo, ktorým pravidelne pomáha spoločne s nami.

Ani deti z Nitry neboli ukrátené o nádielku školských pomôcok, ktoré si (okrem iného) mohli doma nájsť po príchode zo školy.

Pozdravili sme vás aj zo slovenského východu, kde sme spoločne pomohli mame dvoch detí, ktorá robí všetko preto, aby im doma nič nechýbalo. Maťka zo Strážskeho sa skutočne chce postaviť na vlastné nohy, a preto pracuje v dvoch zamestnaniach.

Na slovenskom východe sme zostali a s našou pomocou sme sa presunuli do regiónu Šariš. V Prešove sme podali pomocnú ruku mame Janke a jej dvom deťom, pričom špeciálne sme ju podali malému Maťkovi, ktorý oslávil svoje krásne 4 rôčky. Náš úžasný kolega Jaro ho, okrem iného, najviac potešil futbalovou loptou. Mal z nej obrovskú radosť, ktorú sme pre vás a nás zachytili na fotografiách… veď, pozrite sa sami.

Okrem slovenských trvanlivých potravín sme do rodiny, kde spolu s mamou Katkou žijú jej 3 deti a 2 vnúčatá, zaniesli aj čerstvú a naozaj chutnú poctivú zeleninu priamo od gemerského pestovateľa Zeleninárstvo Rimavské Janovce. Tým sme nielenže podporili našich, ale z ekologického hľadiska sme ušetrili aj naše životné prostredie, ktoré taktiež, (ako aj naši pestovatelia a výrobcovia) trpí tým, že sa na Slovensko zbytočne dováža tovar, ktorý možno vyrobiť a dopestovať v regiónoch, v ktorých žijeme – na Slovensku. A budeme v tom pokračovať, pretože my netárame, ale reálne naše slová praktizujeme v našom živote každodennom. Pomáhajme si navzájom a správajme sa šetrne k našej prírode. Ide to. Len treba chcieť.

Z východu našej vlasti sa naša pravidelná pomoc presunula do jej stredu, presnejšie do regiónu Gemer-Malohont. Pomocnú ruku sme po mesiaci opäť podali aj pri Hnúšti.

Malá Vikinka z okresu Revúca je poriadne šidlo. ? Počas našej návštevy neposedela ani sekundu.

Tak, ako sme započali september, tak sme ho i ukončili. A to tak, že sme začali pomáhať ďalším ľuďom v núdzi. V tomto prípade ide o otca Eda a jeho syna Adamka, z ktorého rastie veľký futbalista.

Aj v septembri tiekla krv ľudí Slovenského Hnutia Obrody. Ján Michalík a Pavol Skýpala darovali krv v Rimavskej Sobote. Pomoc v našom ponímaní nie je iba o nejakej dobročinnej aktivite, ale je hlavne o poslaní.

———————-

V prípade, ak máte záujem prispieť ľubovoľnou čiastkou na pomoc ľuďom v núdzi, ktorí našu pomoc potrebujú, neváhajte tak urobiť na číslo účtu občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody: SK7665000000000020148117 a do poznámky napíšte: DAR – projekt Staráme sa. Ďakujeme. Pomáhajme si, Slováci. Veď je to také jednoduché.

———————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds