FOTO. Video: Pokojnú veľkonočnú sobotu v Martine narušil zásah Mestskej polície. Dôvod?

V sobotu 3. apríla sa v Martine opäť stretli občania, aby vyjadrili svoj občiansky odpor v súlade s článkom 32 Ústavy SR s nezákonnými nariadeniami vlády okolo Matoviča. 

Protest podporili svojou účasťou aj zástupcovia Slovenského Hnutia Obrody.

Každý účastník, ktorý prejavil záujem dostal priestor k tomu, aby mohol slobodne vysloviť svoj názor. S príhovormi a praktickými radami ako sa popasovať s protizákonnými nariadeniami súčasnej vlády vystúpila aj Katarína Boková TU, ktorá vyzdvihla dôležitosť každého jednotlivca v našom spoločnom boji proti súčasnej rozmáhajúcej sa diktatúre.

Po ukončení približne hodinového stretnutia sa na miesto dostavili aj hliadky mestskej polície, ktoré bez uvedenia dôvodu legitimizovali účastníkov pokojného protestu, ktorí sa už rozchádzali do svojich domovov. Zásah polície si môžete pozrieť TU.

Avšak. Po zhliadnutí rôznych videí zo sveta, kde policajti tlčú vlastných hlava-nehlava a vyžívajú sa v násilnostiach, slúži ku cti našim policajtom, že do konfrontácie s nami, zatiaľ,  chodia pokojne.

Nenechajme sa rozoštvávať Matovičom a jeho komplicmi. Všetci sme na jednej lodi a raz sa zídeme, aj s rozumnými a zodpovednými policajtmi a vojakmi, v uliciach na tej istej strane barikády a spoločne vztýčime vlajku slovenskej slobody.  

————————-

Prečítajte si tiež: Veľká noc 2021. Róbert Švec: Z ruín a popola povstane nové slovenské spoločenstvo

————————-

Zdroj fotiek: J. Kvietok

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds