Kaderník Gröhling: Rúška pre žiakov sú povinné. SHO: Ale zabezpečiť ich majú rodičia!?

Začal sa nový školský rok a deti sa konečne po dlhých koronaprázdninách vrátili do školy. Okrem toho, že rodičia musia vynaložiť nemalé financie na nákup školských pomôcok, hoci vraj máme bezplatné školstvo, rodičia majú podľa školského poriadku novú povinnosť. V sekcii povinnosti zákonného zástupcu sa píše: Zákonný zástupca je povinný svojmu dieťaťu zabezpečiť dve rúška.

Zákon č. 245/2008 Z. z. § 3 písm. b) hovorí jasnou rečou…

Výchova a vzdelávanie sú založené na princípoch bezplatnosti vzdelania v základných školách a v stredných školách zriadených orgánom miestnej štátnej správy v školstve, ústredným orgánom štátnej správy alebo orgánom územnej samosprávy.

Ja sa teda pýtam: To školy nie sú schopné zabezpečiť deťom rúška? Čo robí minister školstva Gröhling, okrem toho, že sa vyhráža rodičom, že ak nebudú svoje deti nútiť nosiť rúška, vyhodia ich zo školy? Veď vyhlásil, že na zabezpečenie hygienických a ochranných pomôcok vláda vyčlenila 4 milióny eur. Kde teda sú tie milióny? Kto sa opäť nabalí na kšefte storočia s názvom COVID-19?

A kedy bude už konečne školstvo, tak ako sa píše v zákone, naozaj bezplatné? Nesplnilo sa to za minulých vlád a za tejto vlády zlepenca mafie, podvodníkov a polobláznov, to určite nebude. Tá „prázdna špajza“, ako matovičovci volajú štátny rozpočet, stačí na nákup vojenskej techniky za miliardy eur, stačí aj na dotovanie kadejakých pochybných mimovládok,, či „chudákov“ pseudoumelcov, no na zabezpečenie bezplatného vzdelania, či na zabezpečenie obyčajných rúšok pre deti nestačí. Ministerstvo nakáže a rodičia nech sa starajú.

Toto musíme zmeniť, priatelia. Slovenské Hnutie Obrody bude presadzovať vrátenie školstva do rúk štátu. Minister školstva musí byť odborne aj morálne spôsobilý na takýto dôležitý post a preto by sme nikdy nedovolili, aby školstvo riadil homosexuálny kaderník. A samozrejme, pokiaľ by nebolo v školstve toľko peňazí, že by bolo naozaj bezplatné, nielen na papieri, zo štátneho rozpočtu by na pochybné mimovládky a podobné nepodstatné veci neodišiel ani cent! Toto je a aj zostane jednou z priorít Slovenského Hnutia Obrody TU.

Autor článku Štefan Polačik je podpredseda SHO.

————————-

Prečítajte si tiež: FOTO: Diskusie s vami v okresných mestách začali. SHO: Ďakujeme, Topoľčany

————————-

 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds