KAUZA Biela légia. Reagujú Róbert Švec a uznávaný slovenský historik Martin Lacko

Dámy a páni! V súvislosti s kauzou Biela légia uverejňujeme stanoviská Róberta Šveca a renomovaného historika Martina Lacka.

 Róbert Švec reaguje…

Liberálne médiá, ktoré šíria manipulatívnu propagandu spustili ďalší „hon na čarodejnice“ v súvislosti s tým, že Zuzana Čaputová ocenila vysokými štátnymi vyznamenaniami bojovníkov za slovenskú štátnosť, ktorí sa po roku 1945 stali obeťami politickej a právnej svojvôle. 

A uznajte, niečo také, aby hlava súčasnej druhej Slovenskej republiky vyznamenala slovenských vlastencov je v dnešnom zločineckom režime – liberálnej demokracii neprípustné. Aspoň tak sa nám to snažia nahovoriť médiá hlavného prúdu.

Čaputová vyznamenala, údajne nemala dostatok informácií a už hľadá „vinníka – vinníkov“, vysokými štátnymi vyznamenaniami (in memoriam Rad Ľudovíta Štúra I. triedy) občianskych a politických aktivistov, ktorí zostali verní ideám slovenskej štátnosti aj po roku 1945 a po skončení vojny pracovali na obnove štátu slovenského.

Posmrtne vyznamenania dostali Albert Púčik, Anton Tunega a Eduard Tesár z organizácie Biela légia.

A mne nezostáva nič iné, ako sa Zuzane Čaputovej za tento jej omyl poďakovať. Keď sa pomýli, sem-tam spraví aj niečo užitočné, ako v prípade spomínaných štátnych vyznamenaní.

Martin Lacko reaguje…

Slovenskom otriasa škandál nebývalých rozmerov. Hlava samostatného Slovenska vyznamenala ľudí, ktorí obetovali svoj život za samostatné  Slovensko. Nie za Československo! Čosi neslýchané.

Vyznamenala troch mladých mužov, ktorí, na rozdiel od ľavičiarskych partizánov a sfanatizovaných banderovcov, nikoho nezabíjali, neznásilňovali, nič neukradli ani nezdefraudovali.

Vyznamenala ľudí, ktorí boli proti boľševizmu aj proti nacizmu.

Mali však „hrôzostrašný politický cieľ“ a to samostatné Slovensko. Tým sa dopustili zločinu na umelo obnovenej Československej republike. Spochybnili Benešovu tézu, že Slováci sú od roku 1945 naveky súčasťou „jednotného Československa“. A práve preto museli, po odvolaní krvilačného československého prokurátora, násilne zomrieť. A nesmeli mať ani svoje hroby.

Osoba, ktorá za existenciu štátu, ktorý riadi (a z ktorého profituje), môže vďačiť  generáciám slovenských martýrov z československých žalárov, je rozhorčená.

Po zúrivej kritike neomarxistických médií, ako aj pohrobkov červených vrahov, sa kajá, vysvetľuje, dištancuje a ospravedlňuje.

Prezidentka spravila prvýkrát čosi pozitívne pre štát, národ a pre pravdu.

No stalo sa to len omylom, viac sa to opakovať nebude.

Pravda oslobodzuje…

————————

Prečítajte si tiež: NAKA zatýka ľudí, ktorí sú nepohodlní súčasnému zločineckému režimu. Švec prstom ukázal na vinníka

————————

Staňte sa čitateľmi novín Právo Národa TU.

————————–

Dámy a páni. Naše proslovenské aktivity môžete podporiť aj 2% z vašich daní. Ako na to? Je to jednoduché. Takto TU. Ďakujeme. Vaším správnym rozhodnutím podporíte aj seba. Veď naša činnosť je vyvíjaná pre vaše dobro.

————————–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds