Koronakríza. SHO: Vláde ponúkame ďalšie riešenie. Vieme ako pomôcť nášmu cestovnému ruchu

Blíži sa dovolenková sezóna a teraz v čase koronakrízy, keď s veľkou pravdepodobnosťou bude väčšina Slovákov dovolenkovať na Slovensku, prichádzame s konkrétnym návrhom ako pomôcť nášmu cestovnému ruchu a aj podnikateľom, ktorí pôsobia v tejto oblasti.

Žiadame vládu, aby presadila zníženie DPH na ubytovacie služby, kultúrne a športové podujatia. Tým by sa výrazne pomohlo slovenskej ekonomike. V prípade nižšej DPH na služby, by sa dostalo do štátneho rozpočtu viac peňazí z dôvodu väčšieho počtu Slovákov využívajúcich služby na Slovensku. Zároveň by sa pomohlo aj slovenským podnikateľom.  

Pomohol by sa aj slovenským občanom z hľadiska morálneho, ktorí si potrebujú oddýchnuť po ťažkom psychickom napätí, pracujú alebo sú doma s deťmi a musia sa s nimi učiť, majú menšie príjmy… Zaslúžia si to!

Napríklad Nemecko má 7% DPH na ubytovacie služby, dokonca aj na kultúrne a zábavné podujatia. A Poľsko má DPH 8% na ubytovacie služby, ale aj na kultúrne, športové a zábavné podujatia.

 

————————

Prečítajte si tiež: Video. SHO: Tržnice ožili. Pán premiér! Je čas, aby ste splnili ďalšiu našu požiadavku

————————

A preto navrhujeme, aby boli ubytovacie služby, kultúrne a športové podujatia so sadzbou DPH 5%. A to od 1. júla 2020. Táto znížená sadzba by mohla platiť aspoň do 30. júna 2021. Dôvod? Daňové priznania z dane príjmov za rok 2020 sa budú odovzdávať do 31.3.2021. Daňové úrady ich spracujú približne do 31.5.2021. A po tomto termíne budeme vedieť správne a presne vyhodnotiť, či tento krok, zníženie sadzby DPH na 5% bol správny a ekonomický. My sme presvedčení, že by určite bol.

Autorka článku Zdenka Kramárová je účtovníčka a členka SHO.  

Dodatok: Cestovný ruch podľa prezidenta jeho zväzu Mareka Harbuľáka očakáva pre výpadok tržieb spôsobených koronavírusom a opatreniam, ktoré s ním súvisia, straty vo výške 500 miliónov eur. To môže podľa Harbuľáka vyústiť do straty 68-tisíc pracovných miest z celkového počtu 160-tisíc v cestovnom ruchu.

Harbuľák navrhol niekoľko nástrojov na reštart cestovného ruchu, ktoré by mala vláda prijať bezodkladne, medzi ktorými je aj návrh na zníženie sadzby DPH na stravovacie služby, či financovanie príspevku na rekreáciu štátom. Viac o návrhoch prezidenta Zväzu cestovného ruchu si môžete prečítať TU.

————————

Prečítajte si tiež: Video. SHO: Potrebujeme vás, kamaráti. A Slovensko potrebuje nás, oddaných vlastencov

————————

Kritizujeme, ak sme presvedčení o tom, že vecná kritika je na mieste. Ale prichádzame aj s konkrétnymi návrhmi: V prípade nižšej DPH na služby, by sa dostalo do štátnej rozpočtu viac peňazí z dôvodu väčšieho počtu Slovákov využívajúcich služby na Slovensku. Zároveň by sa pomohlo aj slovenským podnikateľom. Zdroj fotky: Internet

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds