Koronavírus. Brusel: Nechajte hranice otvorené. SHO: Hranice nie sú korzo. Treba ich zatvoriť

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová považuje uzatváranie hraníc, ku ktorému v rámci prevencie šírenia koronavírusu pristúpila Slovenská republika, Česko i ďalšie krajiny, za narušenie života ľudí a cezhraničného obchodu. Podľa niekoľkých ministrov vnútra by mali štáty EÚ uzatváranie hraníc viac koordinovať.

„Má to silné spoločenské a hospodárske dôsledky, narúša to životy ľudí a cezhraničný obchod,“ kritizovala tento krok von der Leyenová. Vyhlásila, že Svetová zdravotnícka organizácia ho navyše nevníma ako najefektívnejšie opatrenie v boji proti koronavírusu.

Brusel odporúča len zdravotné kontroly na hraniciach a pripraví vraj na ne spoločnú stratégiu. EK chce členské krajiny presvedčiť, aby „volili primerané opatrenia“. Informujú médiá. 

Na slová predsedníčky Európskej komisie zareagoval Róbert Švec:

Európska komisia je ďalší chorý prvok na scéne, a toto stanovisko je jasným dôkazom toho, že byrokrati v Bruseli žijú vo svojej bubline a sú mimo realitu života bežných ľudí. Slovenské štátne hranice nie sú korzo, a v tejto situácii ich treba zatvoriť.

—————————-

Prečítajte si tiež: Koronavírus. SHO: Náš štát musí byť potravinovo sebestačný! Spoliehať sa na pomoc zvonku je …

—————————-

Ak sa byrokrati v Bruseli nespamätajú, tak začneme písať náš príbeh, úspešný, slovenský.

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds