Kosovo je Srbsko: Podlé praktiky médií na Slovensku aj v relácii o počasí

Mnohí z vás to poznajú. Prídete uťahaní z práce, zapnete si televíziu a často len zo zaujímavosti si prepnete na počasie. Nič na tom predsa zlého nie je. Veď každý chce vedieť, aké počasie môžeme očakávať. To je v poriadku, no sklamem vás, ak si myslíte, že počasie je len o počasí.

Médiá hlavného prúdu, tie, ktoré sa radi označujú za najobjektívnejšie a najnezávislejšie, práve tie nemajú problém zneužiť aj reláciu, ktorá by mala byť len o počasí na podprahové ovplyvňovanie politickej verejnej mienky. Tie totiž vedome na svojich mapkách s počasím prezentujú Kosovo, ako samostatný štát so svojimi hranicami, aj napriek tomu, že Slovenská republika neuznala srbskú provinciu Kosovo ako nezávislý štát. A nie sú v tom len súkromné médiá, ktoré vysielajú v slovenskom jazyku, ale i verejnoprávna RTVS. Aj RTVS podprahovo presviedča svojich divákov o tom, že Slovenskou republikou stále neuznávané Kosovo je nezávislé od Srbskej republiky.

V tomto prípade mi napádajú dve otázky. Ako sa dá teda veriť „slovenským“ médiám, keď sa uchyľujú k takejto úbohej manipulácii divákov aj počas predpovede počasia? Koho zahraničnú politiku takto podlo prezentujú?

Autor: Pavol Poprocký

——————————

Naše stanovisko k otázke „nezávislosti“ Kosova si môžete prečítať TU.

——————————

TV JOJ vedome zavádza svojich divákov.

TV Markíza patrí v zavádzaní divákov medzi to najlepšie čo doma máme.

Aj spravodajská televízia TA3 sa spreneverila svojmu poslaniu: Informovať objektívne a pravdivo.

Verejnoprávna televízia, nielen v informovaní o počasí, nezvláda svoju úlohu. Optimalizácia je nevyhnutná. Zabezpečíme.

———————–-

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds