Keď vládnu liberáli: Vallo dohodil kamarátovi zákazku za 90-tisíc eur

Aj takto vyzerá tá transparentnosť, slušnosť a tá „nová politika“ v podaní Progresívneho Slovenska. Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený za primátora Bratislavy, podpísal s externou právnou kanceláriou TaylorWessing e/n/w/c advokáti s.r.o. zmluvu v hodnote 90-tisíc eur.

Hádajte, kto je konateľom danej právnej kancelárie? Je to advokát JUDr. Radovan Pala, ktorý je nielen tiež členom Progresívneho Slovenska, ale aj dlhoročným priateľom Valla. A celé toto dohodenie zákazky prebehlo bez transparentného výberového konania, pretože Vallov magistrát cielene a naoko oslovil ešte americkú právnu kanceláriu White and Case, ktorá však ponúkla vyššiu hodinovú sadzbu ako Pala. A tak zákazka pripadla jemu. Vallov magistrát tento svoj krok vysvetlil len slovami, že Pala je rešpektovaný právnik a jeho advokátska kancelária tiež.

Tu však už nikoho nezaujíma, že ide o evidentný klientelizmus, t. j. o uprednostňovanie svojich ľudí pred inými. Teda o presný opak transparentnosti. To však očividne odrazu nevadí liberálnym médiám. Aj takto teda vyzerá pravá tvár tých, ktorí o sebe vyhlasujú, že chcú nahradiť „starú generáciu politikov“ a priniesť na Slovensko novú transparentnú politiku.

——————————-

Prečítajte si tiež: Iniciatíva Lepší Lamač: My vám povieme akú kapelu môžete počúvať

——————————-

Po Štefunkových predražených zákazkách, predraženej kampani Čaputovej z dielne ESETu, progresívcov a zahraničných mimovládok, Trubanových drogových excesoch či po tom, ako sa novou poradkyňou Čaputovej stala partnerka Trubana je toto ďalší z príkladov toho, že táto liberálna „nová generácia politikov“ so sebou do politiky prináša úplne rovnaké, len vznešenejšie pomenované praktiky ako sú tie, ktoré používa súčasná skorumpovaná vládna chobotnica. Teda aby som bol fér, musím uznať, že niečo nové so sebou táto „nová generácia politikov“ predsa len prináša – deviácie a drogy! No tým teda neposunuli latku vysoko, ba práve naopak klesajú na úplné dno politickej stoky.

Autor: Martin Bago

Advokát Pala v spoločnosti Zuzany Čaputovej. Liberálna mafia by chcela prevziať moc v našom štáte a vystriedať súčasnú štandardnú mafiu, ktorá nám dnes vládne. Kocúrkovo pokračuje. 🙂

—————————–

Čo je klientelizmus? 

Klientelizmus je konflikt záujmov zväčša u verejných činiteľov, ktorý vzniká uprednostňovaním ponúk a záväzkov zo strany priateľov, kamarátov, kolegov či rodinných príslušníkov, kedy súčasne odmietajú dohody so vzťahovo neutrálnymi osobami, ktorých ponúkaný produkt je ale rovnako kvalitný alebo ešte aj kvalitnejší.

—————————–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds