Liberáli si búchajú hlavu o stenu. Trump zrušil financovanie amerických základní na Slovensku

V týchto dňoch prišlo vo svete k jednému významnému rozhodnutiu, ktoré sa bytostne dotýka aj Slovenska. Americký prezident Donald Trump sa rozhodol stopnúť 771 miliónov dolárov, ktoré mali ísť európskym spojencom na financovanie programu zadržiavania „ruskej agresie“, a presunul ich do fondu, z ktorého sa financuje výstavba múru proti migrantom na hraniciach USA s Mexikom.

Trump tak zrušil 127 projektov, ktoré mali spojencom NATO pomôcť vzdorovať „ruskej agresii“ a prostredníctvom ktorých malo dôjsť k rozširovaniu americkej vojenskej prítomnosti v Európe a Tichomorí. A prečo je táto správa pre Slovensko taká dôležitá? Pretože medzi danými projektmi sa nachádzajú aj projekty na výstavbu amerických vojenských leteckých základní na Slovensku v hodnote niekoľko desiatok miliónov, ktoré za našimi chrbtami dohadovalo Ministerstvo zahraničných vecí SR pod vedením globalistu Lajčáka. Okrem tohto projektu sa jedná o projekty modernizácie a budovania základní v Nemecku, Británii, Maďarsku, Španielsku či Estónsku, ale aj v Tichomorí a na samotnom území USA. Dané projekty majú do fondu na výstavbu múru proti migrantom vygenerovať až 3,6 miliardy dolárov, a to vôbec nie sú zanedbateľné čiastky.

Trump sa už nechce podieľať na protiruských provokáciách Ukrajiny a NATO a robí postupné kroky k zmierneniu napätia vo vzťahoch s Ruskom.

Niekoľko desiatok miliónov na vybudovanie základní na Slovensku už USA Slovensku neposkytnú. A aj keď americký minister obrany Mark Esper tvrdí, že európske krajiny by mali v rámci zvýšenia zdieľania záťaže zvážiť zafinancovanie daných amerických projektov na svojom území, k takému niečomu s najväčšou pravdepodobnosťou nedôjde. Najnovší Trumpov krok taj len krásne potvrdzuje nielen to, že Trump pomaly, ale isto preberá kormidlo moci do svojich rúk a odstrihuje neoconov (veľmi vplyvná skupina ľudí, ktorá si o sebe myslí, že tvorí globálnu svetovú elitu a má právo určovať budúcnosť sveta) od moci. A to ako v USA, tak po celom svete, pretože bez pomoci neoconov bude moc európskych liberálnych elít a politikov upadať. Ak k tomu pridáme najnovší Trumpov plán na zastavenie vojenskej pomoci Ukrajine v hodnote 250 miliónov dolárov, celý tento obraz to len krásne dokresľuje. Trump sa už nechce podieľať na protiruských provokáciách Ukrajiny a NATO a robí postupné kroky k zmierneniu napätia vo vzťahoch s Ruskom.

Svet sa teda mení a boj proti neoconom a samozrejme aj proti na nich závislým liberálnym fašistom v Európe sa pritvrdzuje! A kľúčoví hráči z oboch strán si to veľmi dobre uvedomujú a preto na jednej strane neoconi spolu s liberálmi kopú ako sa len dá a na strane druhej Trump, Putin, Si Ťin-pching … s pokojom a rozvahou na zmene svetového poriadku nepriamo spolupracujú. Neoconom a liberalizmu vo svete pomaly, ale isto zvoní umieráčik. Je to postupný a pomalý proces, pretože ak by k tomu dochádzalo rýchlo a okato, svet by sa ocitol na prahu tretej svetovej vojny, a to si nepraje nikto z aktérov.

—————————

Prečítajte si tiež: Merkelová: V Nemecku chceme amerických vojakov. Švec: Na Slovensku nie sú vítaní

—————————

A preto aj keď sa môže niekomu zdať, že liberalizmus je v Európe rozmachu, jeho hlavné hniezdo sa zmieta „v kŕčoch“, je na pokraji postupnej likvidácie. A preto majú a budú mať dané štruktúrne, ale hlavne bezštruktúrne riadené procesy, ktoré boli spustené a riadené z USA, v Európe určitú dobu ešte svoj dobeh. Dosť bude síce závisieť aj od toho, či sa Trump o rok opätovne stane americkým prezidentom, no napriek tomu procesy slúžiace na preformátovanie svetového poriadku a presunu geopolitických mocenských centier sveta už boli naštartované a k ich zastaveniu už tak či tak nepôjde.

Uvedomuje si to stále viac ľudí, ale už aj lídrov západných liberálnych „demokracií“, čo dobre dosvedčujú aj nedávne výroky francúzskeho prezidenta Macrona, ktorý vyhlásil, že éra západnej dominancie vo svete končí a preto je dôležité hlboko prehodnotiť a vybudovať nové vzťahy s Ruskom a Čínou. A presne taká je pravda, éra dominancie Západu končí a s ním aj ideológie liberalizmu, ktorý skôr či neskôr taktiež zákonite padne. Otázkou je len, koľko škôd ešte dovtedy vo svete, a najmä v Európe napácha.

Autor: Martin Bago

Na Slovensku chceme iba slovenské vojenské základne a slovenských vojakov.

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

 

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds