Liberáli zúria. Trump čistí americkú administratívu od vojnových štváčov

Americký prezident Donald Trump sa v utorok zbavil ďalšieho vojnového jastraba – svojho poradcu pre národnú bezpečnosť Johna Boltona! Oznámil to v utorok na Twitteri slovami: „Včera večer som Johna Boltona informoval, že Biely dom už jeho služby nebude potrebovať. Rovnako ako iní členovia administratívy, ani ja som s mnohými jeho názormi nesúhlasil. Preto som ho požiadal o rezignáciu, ktorú mi doručil. Za jeho služby Johnovi veľmi pekne ďakujem. Nového poradcu pre národnú bezpečnosť vymenujem na budúci týždeň.“

John Bolton bol doslova vojnovým jastrabom, ktorý ako poradca tlačil spoločne s pentagonskými neoconmi (veľmi vplyvná skupina ľudí, ktorá si o sebe myslí, že tvorí globálnu svetovú elitu a má právo určovať budúcnosť sveta) Trumpa a USA do vojny s Venezuelou, Iránom a ďalšími im nevyhovujúcimi krajinami sveta. Bol to tiež Bolton, kto bránil obnoveniu dobrých vzťahov USA s Ruskom a kto bol jedným z hlavných iniciátorov odstúpenia USA od Zmluvy o jadrových zbraniach stredného doletu (INF), t. j. ten, kto dotlačil Trumpa k tomuto kroku. A bol to práve Bolton, kto kadiaľ chodil, tam sa štátom a ich vládam vyhrážal, šíril strach a nenávisť a dokonca sa neštítil vyhrážať ani Medzinárodnému trestnému súdu (ICC) v Haagu a hroziť mu sankciami za to, ak začne oficiálne vyšetrovať vojnové zločiny spáchané Američanmi v Afganistane!

Trump teda dobre vedel, že sa musí takéhoto človeka zbaviť. A nielen to. On si od začiatku dobre uvedomuje, že takých ľudí má okolo seba viac. No takéto dôležité kroky majú svoj čas. A ten očividne už prišiel a Trump je rozhodnutý konečne priestor okolo seba od vojnových jastrabov a  neoconov vyčistiť. A Bolton bol práve jedným z nich. Teraz by sa však mal zamerať aj na ďalších. Aj na vojnového jastraba, ministra zahraničných vecí a bývalého šéfa CIA Mikea Pompea, ktorý je Boltonovým „dvojníkom“ a ktorý sa rovnako na jar snažil vyprovokovať Irán a Venezuelu do vojny. Trump to teda opäť urobil veľmi šikovne – počkal si, pokiaľ sa situácia s Venezuelou a Iránom upokojí a potom „zavelil do útoku“. Do útoku, ktorý skončil úspešným pádom Boltona! A myslím, že je len otázkou času padne aj Pompeo.

Trump tak očividne pomaly, ale isto preberá kormidlo moci v USA do svojich rúk a odstrihuje neoconov od moci. A nielen v USA, ale aj po celom svete, pretože bez pomoci neoconov bude moc európskych liberálnych elít a politikov veľmi rýchlo upadať.

Autor: Martin Bago

—————————

Prečítajte si tiež: Liberáli si búchajú hlavu o stenu. Trump zrušil financovanie amerických základní na Slovensku

—————————

„Včera večer som Johna Boltona informoval, že Biely dom už jeho služby nebude potrebovať. Rovnako ako iní členovia administratívy, ani ja som s mnohými jeho názormi nesúhlasil. Preto som ho požiadal o rezignáciu, ktorú mi doručil,“ informoval na sociálnej sieti Donald Trump.

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds