Lokaj Naď: Ďalšie milióny dáme na zbrojenie! SHO: Máte slúžiť Slovákom. A nie Američanom

V čase, keď potrebujú naši slovenskí podnikatelia a živnostníci aby ich vláda podporila, tak ako to robia okolité štáty  pretože po nútenej odstávke mnohým hrozí krach, ide Matovičov minister Jaroslav Naď opäť míňať verejné financie na zbrojenie. Ako keby Slovensko nebolo v ekonomickej kríze, ale vo vojnovom stave. Američania nám „zadarmo“ zadotujú 50 miliónov dolárov na nákup vojenskej techniky pod podmienkou, že rovnakú čiastku zaplatíme z nášho rozpočtu. Informujú médiá.

Minister obrany Jaroslav Naď je samozrejme nadšený a chce to silou mocou presadiť na vláde. Samozrejme že nič nie je zadarmo a môžeme len hádať ako im minister Naď túto „veľkodušnú“ ponuku  oplatí.

Takže v týchto ťažkých časoch, nielen že vláda pokračuje v nákupe amerických stíhačiek za 2 miliardy eur a chce zvýšiť výpalné pre NATO na 2% nášho HDP, ale chystá sa minúť ďalších 50 miliónov na nákup vojenskej techniky. A pritom každý deň počúvame o tom, ako je „špajza“ prázdna. Sľúbená finančná podpora podnikateľom a živnostníkom stále mešká. Vláda dokonca uvažuje o zrušení 13. dôchodkov, lebo vraj nie sú peniaze. Rád za radom sa rušia sociálne opatrenia, lebo vraj koronavírus.

Ale na nákup vojenskej techniky je peňazí dosť. Tá vláda zmeny, ako sa označujú matovičovci, odkrýva svoje priority a sklamaným Slovákom sa otvárajú oči.

Slovenské Hnutie Obrody by postupovalo presne naopak. Najprv by sme zabezpečili našich ľudí, teda Slovákov a potom by sme sa zaoberali možnosťami ako a kedy zmodernizovať armádu. Uvedomujeme si že obranyschopnosť armády je dôležitá, no nákup vojenskej techniky nesmie byť na úkor pracujúcich ľudí, ktorí práve teraz potrebujú podporu vlády.

Rozumná a zodpovedná vláda by sa nikdy svojmu národu neobrátila chrbtom. Preto Jaroslavovi Naďovi posielam jasný odkaz: Pán minister, Slováci Vás volili, nie Američania!  Slovákom máte slúžiť, nie záujmom cudzích štátov! 

Autor článku Štefan Polačik je podpredseda SHO.

————————

Prečítajte si tiež: Video. Mafiáni: Zvýšime výdavky na zbrojenie! SHO: Čaputová, Kollár, Matovič. Zbláznili ste sa?!

————————

 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds