Srbsko nasadí armádu na ochranu obyvateľov. SHO: My by sme ju tiež nasadili. Aj proti asociálom

Srbský prezident Aleksandar Vučič nariadil nasadenie armády v okolí troch utečeneckých táborov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti hraníc s Chorvátskom. Vojaci majú podľa Vučiča chrániť miestne obyvateľstvo pred zastrašovaním a krádežami, ktoré páchajú migranti z táborov.

Srbský prezident svoj krok zdôvodnil tvrdením, že po nedávnom zrušení výnimočného stavu, ktorý bol v krajine vyhlásený v dôsledku pandémie koronavírusu, začali migranti z táborov páchať v okolí kriminalitu a nelegálne vnikať do domov. Informujú médiá.

Na rozhodnutie srbského prezidenta reagoval Róbert Švec:

Presne takto má postupovať prezident štátu. Záujmy a ochrana národa, štátu a ľudí práce na prvom mieste. A na Slovensku (ne)kompetentní vajatajú a dumajú nad tým, či majú rozmiestniť okolo osád niekoľko policajtov a vojakov, a či nie je diskriminačné natiahnuť okolo lenivých asociálov pásky: Vstup zakázaný. Len aby falošní ľudskoprávni aktivisti platení zo zahraničia neštekali.

V otázke ochrany zákonnosti, morálky a ľudí, ktorí svojou prácou vytvárajú hodnoty, nemôže mať miesto falošná tolerancia a mäkkosť. Bez ohľadu na to, čo hovorí Západ alebo Východ. Poriadok si doma musíme a aj urobíme sami. A v prípade potreby aj s použitím armády. Žiadne miesto pre slabosť!

————————

Prečítajte si tiež: SHO: Nikdy nebudeme súhlasiť s tým, aby Slovenská republika uznala akože štát Kosovo

————————

 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds