Macron chce vydierať členské štáty EÚ: Ak neprijmete migrantov, nedostanete peniaze

Chtiac či nechtiac si musíme priznať, že slová francúzskeho prezidenta Macrona, ktorý po stretnutí s talianskym premiérom Contem prehlásil, že je presvedčený, že sa môžeme dohodnúť na automatickom mechanizme prerozdeľovania migrantov, ktorý bude koordinovať Európska komisia, opäť oživil povinné kvóty.

Oživil ich aj výzvou na dohodu, na ktorej sa budú podieľať všetky členské štáty EÚ (aj Slovenská republika), inak budú potrestané finančne. Súdny človek len nechápavo pokrúti hlavou a začne sa prežehnávať. Majú lídri EÚ rozum? Prakticky na dennej báze sme zasypávaní z médií tvrdeniami o kombinácii humanity, solidarity a efektívnosti pri prijímaní žiadateľov o azyl.

Jednoducho si konečne povedzme nahlas, že celá táto, nazvime to, kríza,  je iba obyčajné obsadzovanie Európy nenásilnou cestou, za ktorú, najmä v západnej časti Európy platia veľmi krutú daň. Vojaci, ktorí padli v bitke pri Viedni a obrane Európy pred Osmanskou ríšou v roku 1683 sa nad rafinovanosťou celého procesu, ktorého sme od roku 2015 na dennej báze svedkami, musia otáčať v hrobe. Najmä keď vidia, ako sú vonkajšie hranice EÚ deravé, zmenili sa na korzo a Frontex, ktorý ich má strážiť, robí pre silných a zdravých mužov, ktorí majú namierené do Európy, cestovnú kanceláriu. A to ani nehovorím o tom, ako sa správajú neúspešní žiadatelia o azyl.

Skutočne mám obavu, kam táto bezbrehá politika tolerancie, uprednostňovania kadekoho pred občanmi daného štátu, nezmyselného zbrojenia, štvania človeka proti človeku, dospeje.

Celá táto dohoda mi totiž pripadá ako keby sme sa  mali s niekým dohodnúť s devinou pri čele.

Autor: Štefan Michalík

—————————

Prečítajte si tiež: Macron: Dohodneme sa na prerozdeľovaní migrantov. SHO: Skôr zamrzne peklo!

—————————

Francúzsky prezident Macron sa veľmi rád fotí s mladými migrantmi. Zdroj fotky: idnes.cz

————————–—

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds