Finančná gramotnosť je dôležitá. Aby vás neoklamal úžerník od Kisku. Alebo Kiska osobne

Sledujete reklamy? Pokiaľ áno, isto vám neunikla nová módna vlna, ktorá pohltila aj reklamu. Banky, po vzore zo Západu, začínajú klientov lákať na nový produkt, na investovanie. Konečne! Konečne niečo moderné a v podstate aj výnosné dorazilo na Slovensko. Avšak pozor, tu je na mieste ostražitosť.

Banka vám nikdy nemôže poskytnúť tú najvýhodnejšiu ponuku v investovaní, pretože banka hrá úlohu sprostredkovateľa a teda za vaše investované peniaze získa províziu. Takisto vám banka nikdy nemôže ponúknuť výhodné poistenie, rovnako ako vám poisťovňa nemôže ponúknuť pre vás výhodný nákup komodít.

Trh je presýtený, finančné spoločnosti sa snažia vtesnať do svojho portfólia čo najviac produktov a na tie nalákať klientov práve k sebe. Pre bežného spotrebiteľa môže byť aktuálna situácia nielen mätúca, ale aj nevýhodná či nebezpečná. Prečo? Pretože v konečnom dôsledku ako bežný spotrebiteľ prerobíte. Na úrokoch, na poplatkoch za vklad, za výber, predčasné vyplatenie, výber vlastných výnosov …

————————

Prečítajte si tiež: Volebný program SHO: Slováci musia v prvom rade pracovať na seba a pre seba

————————

Preto sa my v Slovenskom Hnutí Obrody zasadzujeme za vzdelávanie v oblasti finančnej gramotnosti. Začať musíme už na základných školách. Aby sa naše deti nedali klamať, že požičať si na čokoľvek je úplne normálne, priam nevyhnuté, tak ako nám to tvrdia herečky a herci v reklamách.

Je na každom z nás aby sme sa starali o svoje financie, aby sme im rozumeli, aby sme neboli ich otrokmi ale naopak, aby nám naše ťažko zarobené peniaze dobre slúžili. Matematika je jednoduchá, dva plus dva budú vždy štyri a pokiaľ viac minieme ako zarobíme, nikdy nebudeme v kladných číslach.

Chcite rozumieť svojím financiám, aby vás a vašich blízkych neoklamal nejaký úžerník od Kisku alebo Kiska osobne. Aby vás nemátali nočné mory kvôli exekúciám. Aby ste nedobrovoľne neskončili na dne spoločnosti. Vystresovaní, rozvedení, bez spoločenského uplatnenia a v najhoršom prípade bez strechy nad hlavou.

Autorka: Katarína Boková

————————-

Prečítajte si tiež: Kiskovci to majú jednoducho v génoch. Brat Andreja Kisku je podozrivý z podvodu

————————-

Zdroj obrázku: knihcentrum.sk

————————–

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds