Martin Bago: Noví liberálni politici? Správne sa to má vyslovovať noví liberálni podvodníci

Bývalá hlavná kontrolórka Prievidze Jana Michaličková informovala, že podáva trestné oznámenie na súčasnú primátorku mesta a poslankyňu NR SR Katarínu Macháčkovú kvôli údajnému nezákonnému prevodu pozemkov.

Michaličková v odôvodnení podania trestného oznámenia píše o tom, že je presvedčená, že „pri získaní bývalých mestských pozemkov do osobného vlastníctva sa pani JUDr. Katarína Macháčková dopustila trestného činu zneužitia právomocí verejného činiteľa a zároveň trestného činu podvodu”.

V čase prevodu týchto pozemkov z mestského majetku v Prievidzi Jana Michaličková pôsobila ako hlavná kontrolórka mesta. Poslanci za stranu SPOLU, ktorí dnes disponujú v Mestskom zastupiteľstve Prievidza väčšinou, jej údajne v júni 2019 neumožnili vystúpiť v rozprave, keď poslanci prerokovávali v zastupiteľstve práve spomínaný prevod pozemkov a udelenie sankcie primátorke Macháčkovej. „Títo poslanci sa na tomto zasadnutí zároveň rozhodli nerešpektovať návrh príslušnej komisie mesta, ktorá odporúčala postup primátorky Macháčkovej pri získaní spomínaných pozemkov sankcionovať. Som presvedčená, že trestný čin nemôže ostať nepotrestaný, a preto som sa rozhodla obrátiť na orgány činné v trestnom konaní,” uviedla Jana Michaličková.

Na kauzu reagoval Martin Bago, regionálny zástupca Slovenského Hnutia Obrody pre okres Topoľčany: Ale, ale, „noví politici“ a podvody? Ako je to vôbec možné? Veď to je „boj dobra so zlom“ a „nevinnosť“ samá o sebe. A odrazu takéto podvody. Na podpredsedníčku Beblavého strany SPOLU Macháčkovú podala v týchto dňoch bývalá hlavná kontrolórka Prievidze trestné oznámenie za podvod s pozemkami a zneužitie právomocí, ktorých sa ako primátorka Prievidze mala dopustiť. A to si táto liberálka už myslela, že sa to nejako ututle. Toto sú teda priatelia tí „noví politici“. Ale už začínam Trubana a Beblavého pomaly chápať. Oni nám veľmi chcú povedať, kým skutočne sú, len sa chudáci stále mýlia a namiesto noví podvodníci vždy povedia noví politici. Ale chlapci nebojte, raz to hádam vyjde a vy nám to konečne poviete aj v správnom tvare.

Martin Bago, regionálny zástupca Slovenského Hnutia Obrody pre okres Topoľčany.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds