Najslušnejší zo slušných má ďalší problém. Založil nehnuteľnosť, ktorá nebola jeho?

Po kauze daňového podvodu Kiskovej firmy a škandále s nadobudnutím pozemku vo Veľkom Slavkove v Tatrách sa policajné preverovanie týka pochybností pri založení majetku Villy Beatrice v Tatrách v prospech firmy bratov Kiskovcov. Vilu v 90. rokoch použili bratia po návrate Andreja Kisku z USA ako zábezpeku na získanie úveru na rozbeh nebankového biznisu. Problém spočíva v tom, že vila nepatrila im, ale švédskej podnikateľke.

Denník Pravda si overil, že Kiskovci naozaj získali úver v banke na základe založenia majetku vily, ktorá im vôbec nepatrila. Malo sa tak stať na jar roku 1998.

Na katastri v Poprade sa v danom čase však diali čudné veci. Išlo o prevody vydržaných pozemkov vo Veľkom Slavkove, ktoré menili vlastníkov bez toho, aby o tom vôbec vedeli pôvodní majitelia, a to na základe pravdepodobne sfalšovaných notárskych zápisníc. Jeden z lukratívnych pozemkov takto v roku 1999 získal aj samotný Kiska. Podvedený bol v danom prípade popradský zubár, ktorý sa v roku 2015 dozvedel o tom, že pozemok mu odcudzili a napokon ho v súdnom spore s Kiskom v októbri minulého roka získal späť. Informujú médiá.

Na pochybné praktiky Andreja Kisku už v minulosti poukázal Štefan Polačik, podpredseda nášho hnutia: Poslednú dobu sledujem mediálne výstupy slušného daňového podvodníka Andreja Kisku. Z toho, čo rozpráva sa mi zdvíha tlak. Tento človek, so svojou pošramotenou povesťou, dokáže sám seba pasovať do role najslušnejšieho politika s enormnou podporou občanov. Neviem v akej bubline žije, no podľa mňa nemá morálne právo z úst ani len vypustiť slovo slušný.

Veď on sa súdil s občanom Slovenskej republiky o pozemok, ktorý získal podvodom. Nevrátil tento pozemok dobrovoľne a zo svojej pozície milionára – prezidenta sa nesúdil s podvodníkmi, ktorí mu vraj ten pozemok predali. Nie, on trápil obyčajného občana! Jeho daňové delikty sú ďalším dôvodom, že by sa mal kajať a čakať na spravodlivý súd, no on zakladá politickú stranu a chce prevziať moc v štáte. S kamennou tvárou! Verím, že ľudia sa nenechajú opäť oklamať peknými rečami a miliónovými reklamnými spotmi a vo voľbách to tomuto od kosti podlému človeku zrátajú.

Kiska by sa nám nemal prihovárať z televízie, ale mal by odpovedať na otázky orgánov činných v trestnom konaní. A verím, že aj k tomu sa dopracujeme.

Okrem daňových podvodov a rôznych iných káuz, Kiska urobil hanbu nášmu štátu aj tým, že v priestoroch Prezidentského paláca vítal kozu.

Aj takýmito ľuďmi sa obklopuje Andrej Kiska. Jeho verný priateľ, výtržník a pochybný umelec Peter Kalmus.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds