Matovičova vláda odborníkov? SHO: Odvolali riaditeľa detskej nemocnice a nahradil ho lesník

Ministerstvo zdravotníctva sa rozhodlo po 7 rokoch odvolať dlhoročného riaditeľa najväčšej detskej nemocnice na Slovensku Ladislava Kuželu. Spolu s ním skončilo aj celé vedenie nemocnice.

V prípade Petra Magáta, ktorý nahradil uznávaného lekára Ladislava Kuželu a stal sa novým riaditeľom NÚDCH, je otázna jeho odbornosť. Má totiž vyštudovanú Lesnícku fakultu vo Zvolene. Informujú médiá.

Na konanie Matovičových poskokov reaguje Róbert Švec:

Niektorí spoluobčania sa rozkošne jedujú, keď veľmi diplomaticky hovoríme o tom, že Matovičova vláda je skupinka nekompetentných babrákov. Vládni mafiáni veselo, namiesto odborníkov, dosadzujú do úradov svoje frajerky, bratov a pod., ale odvolať riaditeľa nemocnice, tak ako sa to stalo v prípade dlhoročného riaditeľa Národného ústavu detských chorôb Ladislava Kuželu, a na jeho miesto dosadiť vyštudovaného lesníka, tak to je už iné prerazenie dna súdnosti.

Klobúk dole, páni vo vláde. Naozaj to slušne manažujete. Povedané ironicky. A vy ste chceli, aby sme vám dali 100 dní? Ešte to tak!

Na situáciu zareagovala aj Katarína Boková:

Situácia na Slovensku je postavená na hlavu. Však nové Ministerstvo pre investície a regionálny rozvoj SR vedie bábkoherečka, ministrom školstva je kaderník a na čele vlády stojí poloblázon. Prečo sa vlastne čudujeme? Je v našich rukách, aby sme Slovensko postavili späť na nohy.

————————

Prečítajte si tiež: Video: Sulík chce siahnuť na minimálnu mzdu. SHO: Znížte si svoje platy. Ľudí práce neohrozujte!

————————

 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds