Katarína Boková: SHO je správna cesta. Cesta odhodlania a pokory

Aj vy ste si všimli, že žijeme v zvláštnej dobe? Všetko okolo nás sa mení. Čo bolo kedysi normálne, je dnes spiatočnícke a naopak, nenormálne a nemorálne sa prediera na vrchné priečky našich životov.

Ja ako matka chcem aby moje deti vyrastali v normálnej spoločnosti. Aby vedeli, že rodinu, základnú bunku spoločnosti, tvorí mama a otec. A súrodenci, ideálne. Aby  mali vo svojich srdciach vštepené, že si vážime starších ľudí, že sa k ním správame s úctou a rešpektom. Že im pomáhame, takisto aj ľudom chorým a zdravotne postihnutým. Že nie sú na obtiaž, nie sú čudní, ale môžeme sa od nich mnohému naučiť.

Chcem žiť v časoch, v ktorých učitelia nie sú pod nátlakom rôznej propagandy, nie sú v strese zo sústavne sa meniacich zákonov, ale budú sa môcť plnohodnotne venovať svojmu poslaniu. Vzdelávaniu našich detí. Chcem sa nebáť ísť k lekárovi. Chcem, aby sme nedoplácali za lieky, aby sme boli liečení a ošetrovaní správne, načas a zadarmo. Aby sme v nemocniciach dostávali výživnú stravu, aby sestričky pristupovali k pacientom s úsmevom, pokojom, dobrou náladou a profesionálne. Chcem aby sme jedli predovšetkým naše potraviny. Zdravé. Nepredražené. Aby sme sa vrátili k tomu, čo máme zakorenené hlboko v nás. Lásku k pôde, prírode, zvieratám. Aby sme podporovali našich domácich poľnohospodárov a výrobcov.

Katarína Boková (vľavo) s členmi nášho hnutia z Martina.

Veľmi si želám, aby naši starí rodičia, tí, ktorí celý život pomáhali budovať náš štát, mohli povedať, že to nerobili nadarmo a zadarmo. Aby mali dostatok prostriedkov na slušný dôchodok.  Aby mohli oddychovať, cestovať, venovať sa vnúčatám. Aby mohli dôstojne dožiť. Chcem sa prechádzať po našich mestách a nebáť sa, že ma napadne nejaký asociál alebo narkoman. Chcem vedieť, že v prípade núdze sa môžem obrátiť na políciu a tá mi pomôže. A že práca policajtov nebude marená neschopnosťou a zaujatosťou skorumpovaných právnikov a sudcov. Chcem, aby páchatelia boli potrestaní, aby sa matky a ženy nemuseli skrývať v azylových centrách pred násilníkmi, aby nemuseli brať každú podradnú prácu na úkor trávenia času so svojimi deťmi.

Chcem, aby úradníci, platení z našich daní, a je ich teda neúrekom, pracovali pre nás. Promptne, ohľaduplne a chápavo. A nie aby si paničky za okienkami sociálnej poisťovne posúvali medzi sebou ľudí, klientov ako vláčik bez motorčeka. Je potrebné aby ovládali svoju prácu, svoje právomoci a aby im nebolo bránené, či priam zakazované pomáhať žiadateľom o dávky a pomoc. Chcem jazdiť po opravených cestách, ideálne po diaľnici keď už platím diaľničnú známku, chcem jazdiť čistými vlakmi. A autobusmi, ktoré nehoria.

Je toho veľa čo chcem. Keď to zhrniem, chcem žiť na Slovensku a necítiť sa trápne, keď mi napadne zaspievať si slovenskú hymnu. Chcem, aby ľudia okolo mňa cítili, že naše Slovensko je čarovné a hrdé a že si zaslúži šancu. My všetci si ju zaslúžime. Nie v područí Bruselu, Washingtonu či Moskvy. Ako samostatný, sebestačný, zvrchovaný a hrdý štát. A my ako ľudia, pripravení ochraňovať a ctiť to, čo nám predkovia krvopotne vybojovali a zanechali.

Chcem, aby sme raz a navždy uzamkli témy ako propaganda LGBTI a iných zvráteností – podpora pedofilov a ostatných deviácií. Aby sme povedali stop nelegálnej umelo vytvorenej a veľmi dobre dotovanej migrácii. Jednoducho povedzme NIE a nevracajme sa k tomu. Pošlime preč zahraničné mimovládky, nenažraných oligarchov, skorumpovaných politikov a ich mafiánskych poskokov.

Všetko sa dá dosiahnuť ak štát zabezpečí výstavbu nájomných bytov, ponúkne novomanželom bezúročnú hypotéku, odľahčí daňové zaťaženie, ponúkne dobre ohodnotené pracovné miesta a mladí prestanú utekať do zahraničia a založenie rodiny nebudú odsúvať na neurčito. Dá sa to, keď nebudeme uprednostňovať zahraničné firmy a ponúkať im daňové prázdniny. Ak si kompetentní uvedomia, že my nepotrebujeme byť automobilová veľmoc, že náš záber môže byť širší. Tak ako kedysi.

Tieto pocity a túžby mám v sebe už dlho. Po hľadaní a jednom nevydarenom pokuse som natrafila na Slovenské Hnutie Obrody (SHO).  A viete čo? Stretli sme, porozprávali sa o svojich víziách, plánoch a smerovaní a mňa pošteklilo pri srdci.

Toto je TO, čo chcem. Vidím a cítim, že SHO je tu pre Slovensko a Slovákov. Úprimne, normálne, jednoducho. Čisto. Nepoškvrnene. Viem, znie to iracionálne, naivne, smiešne. Ale tí ľudia, teraz už moji kolegovia, počúvajú. Debatujú, prijímajú rady, aj kritiku, ak treba. Neúnavne a sústavne pomáhajú. Denne sú v teréne a učia sa. Rozmýšľajú, tak aby dobre bolo. Pre obyčajného občana. Pre poctivého človeka.

Pracujú trpezlivo, systematicky, inteligentne. Čestne, bez akejkoľvek chmáry mravnej, či politickej. S pokorou, avšak sebavedome.

Napĺňajú moje predstavy o tom, že vyčistíme Slovensko a dokážeme slúžiť ľudu bez zlodejín a klamstiev. Stačí sedliacky rozum, pevné ruky a čisté srdce. Spoločne vrátime medzi ľudí ľudskosť a vykynožíme apatiu a ľahostajnosť.

Sme odhodlaní bojovať za všetko to, čo každý jeden roduverný a lojálny Slovák cíti vo svojom srdci. V našom úsilí nepoľavíme, naďalej budeme pracovať spravodlivo, nezištne a svoj postoj nezmeníme.

Nielen teraz, pred voľbami. Ale aj po nich, aj o päť rokov, aj o tridsať. Aby naše deti mohli povedať tým svojim, že toto hnutie, je tu pre národ už veľmi dlho a dlho aj bude. Politické hnutie sa zrodilo 15. mája 2019 avšak občianske združenie pod rovnakým názvom oslávilo už 15. narodeniny. SHO má za sebou obrovský kus záslužnej práce. Združenie sa venuje ekologickým aktivitám, poskytuje potravinovú pomoc slušným rodinám v núdzi a zároveň ich vedie k samostatnosti, ba dokonca k opätovnej pomoci iným. 

Už 18 rokov združenie vydáva noviny Právo Národa a aj týmto spôsobom šíri osvetu a buduje u občanov hrdosť k slovenskému národu a spolupatričnosť s našou otčinou. Podporuje tradičné slovenské podujatia a kultúrne vystúpenia a bráni morálnemu rozkladu spoločnosti.

Ak ste naladení rovnako ako ja, ste vítaní v Slovenskom Hnutí Obrody. Spoločnými silami dokážeme zázraky.

Autorka: Katarína Boková, regionálna zástupkyňa SHO pre okres Martin

—————————-

Prečítajte si tiež: Bloger Martin Bago: Svoje sily spojím s SHO …

—————————-

Katarína Boková: Vidím a cítim, že SHO je tu pre Slovensko a Slovákov. Úprimne, normálne, jednoducho. Čisto. Nepoškvrnene. Viem, znie to iracionálne, naivne, smiešne. Ale tí ľudia, teraz už moji kolegovia, počúvajú. Debatujú, prijímajú rady, aj kritiku, ak treba. Neúnavne a sústavne pomáhajú. Denne sú v teréne a učia sa. Rozmýšľajú, tak aby dobre bolo. Pre obyčajného občana. Pre poctivého človeka.

————————–

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds