MIMORIADNA VÝZVA: Zvážte podporu mame, ktorá sa zodpovedne stará o svoje deti

Dámy a páni. Predtým, než vás poprosíme o spoluprácu, vám rozpovieme jeden príbeh, ktorý je, žiaľ, skutočnosťou.

Pri meste Šahy na slovenskom juhu žije mama a jej štyri krásne dcéry. Žijú v extrémne skromných podmienkach, ktoré si mnoho ľudí nevie ani predstaviť, nieto ešte v nich žiť. Presklená veranda s popraskaným sklom, odkiaľ vedú dvere do „obývačko-spláľňo-kuchyne“ a do kúpeľne. Ďalšie dvere z verandy vedú do ďalšej miestnosti, v ktorej sa spí.

Mama Helena robí všetko možné, aj nemožné, aby sa postarala o štyri hladné krky (ako sa ľudovo hovorieva) a je rada, že aspoň na to jej postačujú „príjmy“, ktoré má. To je pre ňu najdôležitejšie – aby deti nikdy nehladovali, aj keď jej život hádže ďalšie polená pod nohy, nevzdáva sa. Minulé Vianoce prežila s deťmi bez elektriny – problém zažehnala. V lete jej „vyskočil“ problém s vodou a aj ten sa jej s našou pomocou podaril zažehnať TU.

Tentokrát, krátko pred zimou, ju nepríjemne prekvapila správa od dodávateľa palivového dreva, od ktorého ho po minulé roky kupovala. Odmietol jej drevo dať na splátky, ako bolo zvykom, pričom mu nie je a nikdy zaň nikdy nezostala dlžná. Vždy ho splatila, ale teraz nemala ako (teda z čoho) dať dokopy celú sumu za drevo.

Zasiahli sme však my, akonáhle sme sa o tomto probléme dozvedeli a z „rezerv“, ktorými sme disponovali sme zabránili tomu, aby v skromnom príbytku bola zima a prvú 5-metrovú fúru sme pani Helene a jej dievčatám pomohli „zatiahnuť“.

Päť metrov dreva však na celú vykurovaciu sezónu určite stačiť nebude, naše „rezervy“ sú vyčerpané, a preto vás prosíme o spoluprácu vo forme ľubovoľného finančného príspevku, za ktorý dokúpime k dôstojnému prežitiu jesene, zimy a jari potrebné drevo. Vedzte, že situácia je naozaj vážna a každá korunka pomôže. Prípadne, ak sa dá, uvítame aj priamu pomoc rodinke s drevom, briketami a pod.

V prípade, ak chcete pomôcť priamo drevom alebo briketami, nás kontaktujte na staramesa@sho.sk, kde dohodneme podrobnosti.

V prípade dobrovoľného príspevku, za ktorý drevo kúpime, ten poukážte na účet o. z. SHO: SK32 5600 0000 0002 2911 7004 a do poznámky napíšte: DAR PSS – drevo.

Ďakujeme za každú pomoc mame so štyrmi deťmi, ktoré sa ocitli v tiesni. Pevne veríme, že sa nám to SPOLOČNE podarí!

O tom, že to s takouto pomocou myslíme smrteľne vážne, ste sa mohli presvedčiť aj v minulosti TU.

Vaše Slovenské Hnutie Obrody.

————————-

Prečítajte si tiež: FOTO. Projekt Staráme sa: Aj pri meste Hnúšťa sme podali pomocnú ruku

————————-

Zdroj fotiek: SHO.sk

————————–

Dámy a páni. Naše proslovenské aktivity môžete podporiť aj 2% z vašich daní. Ako na to? Je to jednoduché. Takto TU. Ďakujeme. Vaším správnym rozhodnutím podporíte aj seba. Veď naša činnosť je vyvíjaná pre vaše dobro.

————————–  

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds