Na Spiši už zatvorili päť osád. SHO predsedovi vlády: Treba zatvoriť všetky osady. A rýchlo

Vláda SR v súvislosti so zastavením šírenia ochorenia COVID-19 uzavrela päť osád v okrese Spišská Nová Ves. Pozitívne prípady zaznamenali v piatich osadách, tri z nich sú v Krompachoch, ďalšie evidujú v blízkych obciach Žehra a Bystrany.

Poslanec Národnej rady SR Richard Raši tvrdí, že premiér Igor Matovič by mal byť trestne stíhaný za ohrozenie zdravia občanov pre neskoré vyhlásenie karantény osád pri Krompachoch. Matovič pre TASR reagoval tým, že chybu spravila už bývalá vláda Smeru-SD a súčasný kabinet konal okamžite po preverení situácie. Rašiho označil za blázna a jeho stanovisko za absurdné. Informujú médiá.

Na udalosti posledných hodín reaguje Róbert Švec:

Tak takto to vyzerá dámy a páni na Slovensku v tieto hodiny. Obviňovanie, ohováranie a mediálne divadielka. Treba konať, a treba konať rýchlo a rázne. Som rád, že kompetentní sa inšpirujú mojimi – našimi odporúčaniami. Veď je to také jednoduché. Stačí používať zdravý sedliacky rozum. Včera som vyzval predsedu vlády, aby nechal uzatvoriť všetky cigánske / rómske osady. Dnes uzatvorili prvých päť. Tento krok je nedostačujúci. Zdôrazňujem, že treba uzatvoriť všetky osady. Pretože osady sú z hygienického hľadiska časované rozbušky.

Je to jediný normálny a zodpovedný spôsob, pretože všetci vieme, že v osadách je hygiena a aj zodpovednosť takmer nulová. Mimoriadna situácia si vyžaduje mimoriadne riešenia, a aj odvážne. My by sme sa nebáli ich prijať. Pre vás, pre náš štát.

————————–

Prečítajte si tiež: Koronavírus: Matovič opäť vajatá. SHO: Osady treba uzavrieť. Nikto dnu a ani von. Iba špecialisti

————————–

Vláda v súvislosti so zastavením šírenia koronavírusu uzavrela päť osád v okrese Spišská Nová Ves. Zdroj fotky: Internet

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds