NEHORÁZNOSŤ: Obecný úrad v Rimavskej Seči má problém! Na úrade dlhodobo viala vlajka…

Slovenský juh je, bohužiaľ, špecifický hlavne tým, že je zo slovenských regiónov najviac zanedbaný, čoho hlavným ukazovateľom je vysoká nezamestnanosť.

V negatívnom slova zmysle je znamenitý aj kadejakými „hrdinami“, ktorí nevedia čo so sebou a duchom a zmýšľaním sa zasekli v predtrianonskej minulosti alebo v období okupácie slovenského juhu. Spoznáte ich celkom ľahko, veď i napriek tomu, že žijú v druhej Slovenskej republike, pľujú a kopú do nej rôznymi spôsobmi.

Bohužiaľ, slovenská štátna politika, to až na malé výnimky, doteraz prehliadala a nechala kadejakých revizionistov, iredentistov, šovinistov a vnútorne nevyzretých a destabilizovaných jedincov behať po slobode, bez trestu, a dokonca im dovoliť kandidovať do štátnych funkcií, kde takýto ľudia rozhodne nemajú čo robiť!

A tu je výsledok takejto nedôslednej, nezodpovednej a ľahostajnej politiky: Vedenie obce Rimavská Seč dalo vyvesiť štátnu vlajku CUDZIEHO, maďarského, štátu. Protizákonne a s iredentistickou pachuťou. Minimálne od marca 2022 na tomto SLOVENSKOM úrade viala vlajka Maďarska. Opakujem, PROTIZÁKONNE! Slovenská štátna vlajka, hoci bola vystavená, neviala, lebo ani nemala ako – ZVIAZALI JU!

Dámy a páni, toto je odporná PROVOKÁCIA, DRZOSŤ A BEZOČIVOSŤ miestnej samosprávy (platenej aj z našich – vašich daní!) a keďže mi nie je jedno, ako región, v ktorom žijem a pôsobím, vyzerá, tak som na Okresný úrad v Rimavskej Sobote podal podnet na prešetrenie tohto priestupku.

Vďakabohu, na Okresnom úrade pracujú Slovenskej republike verní a zákony ochraňujúci ochotní pracovníci a v danej veci okamžite, po mojom písomnom podaní oznámenia o porušení zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 63/1993 Z. z. o štátnych symboloch Slovenskej republiky, zasiahli, čoho výsledkom nebolo len zvesenie vlajky Maďarska, ktorá tam nemala čo robiť, ale aj umiestnenie novej slovenskej štátnej vlajky, ktorej zviazaná predchodkyňa nespĺňala zákonné parametre, aby mohla označovať a dôstojne reprezentovať slovenskú štátnu budovu.

Vedenie obce Rimavská Seč teraz má čo vysvetľovať! A oprávnene. Už v minulosti totiž miestnu starostku „riešili“ slovenské úrady. Sečianska samospráva si nedala povedať, tak nech sa páči! Namiesto toho, aby pracovali pre obec a jej občanov, tak teraz budú musieť vysvetľovať porušenie zákona a neslýchanú neúctu nielen k slovenským štátnym symbolom, ale aj k nám Slovákom a všetkým lojálnym a rozumným občanom našej vlasti! No, ale keď si o to koledovali…

Touto cestou chcem tiež vyzvať každého zodpovedného občana SR, ktorý bude svedkom podobného škandálu, aby ma pokojne kontaktoval prostredníctvom mailu banskabystrica@sho.sk a spoločne s úradmi Slovenskej republiky, v intenciách platných zákonov, pristúpime k riešeniu pochybení. Pamätajte, že podľa zákona je KAŽDÝ povinný zachovávať úctu k štátnym symbolom Slovenskej republiky!

Dosť bolo prizerania sa neprávostiam a ponižovania nás Slovákov, občanov Slovenskej republiky a našej štátnosti! Slovensko ešte stále má šancu byť silné, hrdé a odhodlané, ale na to musíme byť silní, hrdí a odhodlaní my, Slováci. Tak len smelo do toho!

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva SHO a náš človek na otázky etnické a národnostné, s dôrazom na slovenský juh.

————————–

Prečítajte si tiež: Projekt Staráme sa. Pavol Poprocký pre spravodajskú stránku napalete.sk: Utečencom z Ukrajiny…

————————–

Zdroj fotiek: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds