Orbán a jeho šovinisti provokujú. SHO: Pozor, pozor, Viktor. Aby ste nedostali opäť po prstoch

Poslanci maďarského parlamentu schválili v utorok návrh politickej deklarácie o ochrane národnej identity, ktorú z iniciatívy Fóra maďarských poslancov Karpatskej kotliny (KMKF) pri príležitosti 100. výročia podpísania Trianonskej mierovej zmluvy predložili strany vládneho bloku Fidesz-KDNP.

V deklarácii parlament adresoval štátotvorným národom krajín strednej a východnej Európy výzvu, aby v Organizácii Spojených národov a v európskych medzinárodných organizáciách spoločne iniciovali uznanie práva národnej identity ako základného ľudského práva a aby toto právo aj sami uznali ako ústavné právo. Pritom vyzvali aj Európsku úniu, aby v tejto otázke vytvorila príslušný zákon. Informujú médiá. 

———————–

Prečítajte si tiež: Deň 4. jún 1920. Dôležitý dátum v dejinách Slovákov. Ďakujeme, Trianon

———————–

Na prijatú deklaráciu reaguje Róbert Švec:

Opäť provokujú! Komu to prospieva? Viktorovi Orbánovi a ostatným politickým dinosaurom, ktorí mentálne uviazli v 19. storočí pripomínam, že právo na sebaurčenie majú iba národy a nie národnostné menšiny. Maďari majú svoj štát, Maďarsko ako prejav svojej národnej identity a v okolitých štátoch žijú príslušníci maďarskej menšiny ako štátni príslušníci iných štátov. A tak to aj zostane.

Ale Viktor to vie veľmi dobre, ale opäť iba so svojimi šovinistickými komplicmi provokuje. Figyelem, figyelem, Viktor – Pozor, pozor, Viktor. Len, aby ste nedostali opäť po prstoch. A potom budete nariekať ďalších 100 rokov.

———————–

Prečítajte si tiež: Trianon: Večné vyúčtovanie s Uhorskom? Či bude naozaj večné, záleží aj na nás 

———————–

 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds