Oslavy na Devíne: Využil Robert Fico príležitosť vystúpiť ako štátnik?

Dámy a páni. Celonárodné oslavy štátneho sviatku Slovenskej republiky – Sviatku svätého Cyrila a Metoda, ktoré sa uskutočnili na Devíne sú úspešne za nami a v priamom prenose Slovenskej televízie a rozhlasu (STVR) si ich mohlo pozrieť celé Slovensko.

Sledovala ich aj moja skromná maličkosť a hodnotím…

Dôstojné oslavy na vysokej úrovni, výborné umelecké výkony a aj prednesené slová a myšlienky.

Prejav prezidenta Pellegriniho hodnotím ako štátnicky, hodný celonárodných osláv. Kiežby to nebola iba prezidentova politická póza!

A pokiaľ ide o prejav predsedu vlády Roberta Fica? Škoda, veľká škoda, že Fico nevyužil veľkú príležitosť, aby rečnil ako štátnik. Konštatujem, že Fico predviedol prejav provinčného politika, ktorý nevie a nechce prekročiť svoj politický tieň. Jeho prejav hodnotím, ako zneužitie celonárodných osláv na lacnú politickú kortešačku v priamom prenose STVR.

Slováci a všetci lojálni občania nášho štátu slovenského potrebujú takéto krásne oslavy v priamom prenose verejnoprávnej STVR, ale tiež potrebujú štátnikov, ktoré svoje slová, myšlienky a vízie budú aj reálne žiť, nebudú sa uchyľovať k lacným pózam a budú príkladom pre naše štátne spoločenstvo.

A na takých štátnikov, si musíme ešte chvíľu, ale už len malú chvíľu počkať.

Autor článku Róbert Švec je predseda Slovenského Hnutia Obrody.

————————-

Prečítajte si tiež: My sme to hovorili! Reči vlády o suverénnej politike sú iba veľkým zvädnutým figovým listom

————————-

Fico predviedol prejav provinčného politika, ktorý nevie a nechce prekročiť svoj politický tieň. Zdroj: Internet

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľmi novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľmi nášho dvojmesačníka vyplňte formulár TU a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds