FOTO: Sviatok svätého Cyrila a Metoda sme oslávili v starobylej Nitre

Dámy a páni. V piatok 5. júla oslávilo celé naše národné spoločenstvo štátny sviatok Slovenskej republiky – Sviatok svätého Cyrila a Metoda.

Pri tejto príležitosti zástupcovia Slovenského Hnutia Obrody navštívili aj areál pod Nitrianskym hradom a Róbert Švec, predseda nášho hnutia položil k súsošiu svätého Cyrila a Metoda veniec so slovenskou trikolórou.

Vďaka svätému Cyrilovi a Metodovi sa stala staroslovenčina, popri latinčine, gréčtine a hebrejčine štvrtým liturgickým, v tom čase svetovým jazykom. A týmto počinom zaradili náš národ slovenský medzi starobylé národy, ktoré nielenže majú právo na miesto pod slnkom, ale svojou históriou majú aj morálne a dejinné právo formovať Európu a svet.

Za silné a sebavedomé Slovensko.

Vaše Slovenské Hnutie Obrody.

————————–

Prečítajte si tiež: Oslavy na Devíne: Využil Robert Fico príležitosť vystúpiť ako štátnik?

————————–

Zdroj fotiek: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľmi novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľmi nášho dvojmesačníka vyplňte formulár TU a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds