Otvorený list predsedovi vlády. SHO: Pomôžte slovenským záhradníkom, pestovateľom, kvetinárom

Dámy a páni. Tak ako sme avizovali, predsedovi vlády Slovenskej republiky Igorovi Matovičovi, v súvislosti koronakrízou, sme poslali otvorený list.

List uverejňujeme v plnom znení:

Vážený pán predseda vlády SR Igor Matovič,

v zastúpení všetkých slovenských pestovateľov, záhradníkov a kvetinárov Vás ako Slovenské Hnutie Obrody oslovujeme s konkrétnou problematikou.

Na slovenskom juhu máme mnoho záhradníkov, pestovateľov a kvetinárov, ktorí momentálne, pre nariadenie vlády SR, nemôžu predávať svoje vypestované sezónne plodiny, priesady zeleniny, bylinky a kvetiny na trhoch, nakoľko tieto sú uzavreté.

Na svojom živobytí pracujú od konca januára a v týchto dňoch by mali vo veľkom predávať, aby sa im vrátili nielen počiatočné náklady, ktoré rátajú aj na desaťtisíce, ale aby mohli aj vytvárať finančnú rezervu pre nasledujúcu sezónu.

Počas uplynulého víkendu sme sa so záhradníkmi a kvetinármi osobne rozprávali a odpoveď na otázku: „Akú konkrétnu pomoc momentálne potrebujete od vlády SR?“, bola odpoveď zhodná. Potrebujú mať zabezpečený odbyt, nutne potrebujú ísť na trhy a predávať.

Práve preto, vážený pán premiér, Vás žiadame aby ste povolili otvoriť tržnice a povolili predaj potravín a kvetín, dopestovaných v našich, slovenských záhradníctvach a kvetinárstvach.

Ďalej Vás žiadame, aby ste nariadili obchodným reťazcom povinný odber týchto, na Slovensku, vypestovaných plodín, priesad a kvetín.

Podotýkame, že rešpektujeme nariadenia vlády a isté obmedzenia, avšak ak môžu byť otvorené predajne, môžu byť otvorené aj verejné tržnice, na ktorých je menšie riziko nákazy vírusom COVID-19 a zároveň dopĺňame, že nesúhlasíme s tzv. spomínaným „blackoutom“, teda s celkovým vypnutím Slovenska.

Žiadame Vás v mene všetkých Slovákov, aby ste záhradníkov a kvetinárov podržali a dokázali im, aj nám všetkým, že ste muž, ktorému na svojich ľuďoch skutočne záleží.

Hranice sú uzavreté, je čas na praktické riešenia.

——————————-

Pevne veríme, že predseda vlády zváži naše argumenty a pristúpi ku krokom, ktoré navrhujeme a tak pomôže slovenským pestovateľom, záhradníkom, kvetinárom…

Priatelia, o reakcii predsedu vlády na náš otvorený list vás budeme informovať.

——————————-

Prečítajte si tiež: Video. SHO: Pán Matovič! Presuňte 2 miliardy eur na pomoc ľuďom práce. Vieme odkiaľ

——————————-

 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds