SHO: Matovič hodil Slovákov opäť cez palubu. Respirátory od slovenskej firmy? Zabudnite?!

Nedostatok rúšok a ochranných pomôcok pociťujú všetky štáty Európy. Mať dnes firmu, ktorá vyrába ochranné, či dezinfekčné prostriedky znamená mať sliepku, ktorá znáša zlaté vajcia. Nielen z ekonomického hľadiska, ale hlavne z humanitárneho.

Takýchto zlatonosných sliepok má Slovensko niekoľko. Napríklad spoločnosť z obce Topoľnica pri Galante, ktorá už 34 rokov vyrába ochranné pomôcky. Táto firma chce štátu dodávať respirátory a to za celkom prijateľnú cenu. Informujú médiá.

Každý normálny predstaviteľ štátu by okamžite skočil po takejto ponuke. Nielen že by tým zabezpečil ochranné pomôcky pre vlastných občanov, ale samozrejme by tým aj ekonomicky pomohol domácej firme. No vláda Igora Matoviča už dva týždne ignoruje ponuku slovenskej firmy. Zatiaľ čo emočne nestabilný Matovič šíri paniku na svojich tlačovkách, jeho ľudia nakupujú respirátory za 12,50 eura za kus. Spomínaná firma chcela našej vláde dodávať respirátory za 5,70 eura za kus. Ale, zrejme by sa na tom nedalo nabaliť a teda je to nezaujímavé. 

Kým matovičovci mlčia, o ponuku slovenskej firmy už prejavili záujem Poliaci aj Maďari. A výsledok? Slovenská firma bude zrejme vyrábať lacné respirátory pre susedné štáty a my budeme nakupovať radšej predražené.

Všetko je v starých koľajach. Žiadna „vláda zmeny“, žiadni obyčajní ľudia, ale obyčajní milionári, ktorí hľadia na svoje kšefty a nie záujmy nášho štátu a ľudí. Vymenili sa len názvy a aktéri, no okrádanie Slovákov pokračuje. Jedna skupina hodnotovej mafie bola vymenená druhou skupinou tej istej hodnotovej mafie.  

Slováci! Tým že volíte akože menšie zlo, vždy zvolíte to zlo väčšie. Voľte slobodne, voľte Slovenské Hnutie Obrody. Zodpovedných a rozumných vlastencov. Slovensko na prvom mieste.

Autor článku Štefan Polačik je podpredseda SHO.

————————

Prečítajte si tiež: Video. SHO: Pán Matovič! Presuňte 2 miliardy eur na pomoc ľuďom práce. Vieme odkiaľ

————————

 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds