Pavol Poprocký: Aj na udalosti na Ukrajine sa musíme pozerať našimi slovenskými očami

Vo štvrtok ráno, 24. februára 2022, sme sa prebudili do trochu iného rána, ako sme zvyknutí. Mnohí sme zostali akosi obarení z toho, čo sa deje na Ukrajine.

Dovolím si povedať, že jednostranný, na city útočiaci štýl podávania správ o tom, čo sa deje u našich susedov sa prejavil aj v správaní niektorých ľudí, možno aj vás.

Pochopiteľne. NIKTO NECHCE VOJNU. Ale, taktiež je dôležité v takýchto krízových situáciách dbať aj na to, čím alebo kým sa necháme ovplyvňovať. Takéto manipulatívne a emočne podfarbené podávanie správ hlavne zo strany médií hlavného prúdu (ale aj „alternatívy“) spôsobili, že niektorí ľudia vyjadrili na sociálnych sieťach svoj pocit z celej situácie použitím rámika s ukrajinskou alebo ruskou vlajočkou.

Rešpektujem to, je to ich vec. Avšak i napriek tomu si myslím, že aj na také niečo, ako je to, čo sa deje na Ukrajine, sa musíme pozerať hlavne slovenskými očami – našou, zlatou-strednou cestou a z rôznych uhlov. Pretože mnohé veci nie sú také čierno-biele a jednoznačné, ako sa nám to jeden alebo druhý z oboch strán barikád snaží nahovoriť. A už vôbec nie, keď sa nás o tom snažia presvedčiť kadejakí úplatní „pisálkovia“, ktorí si hovoria novinári či politické mŕtvoly, vojnoví štváči a agenti.

Buďme preto bdelí, majme oči na stopkách a nechajme emócie trochu vychladnúť, aby sme na vec nazerali čo najobjektívnejšie. MIER všetkým ľuďom dobrej vôle. Nenechajme sa rozoštvať medzi sebou…

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

————————

Prečítajte si tiež: SHO: Róbert Švec vyzýva ústavných činiteľov, v súvislosti s udalosťami na Ukrajine, aby sa zdržali…

————————

Mgr. Pavol Poprocký pôsobí v okrese Rimavská Sobota. Vyštudoval Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici, odbor slovenský jazyk a literatúra. V súčastnosti je regionálny zástupca SHO pre Banskobystrický kraj a člen predsedníctva nášho hnutia. Zdroj fotky: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds