Štefan Polačik k udalostiam na Ukrajine: Kde boli akože demokrati, keď v roku 2014…

Svet zaplavili hrozné správy o vojne na Ukrajine. Médiá sa predháňajú v tom, kto vykreslí Rusko horšími prívlastkami.

Propagandistické skupiny nechutne využívajú tento konflikt, aby mohli napísať: „My sme to vraveli, Putin je vrah a Rusko je hrozba!“ A dokonca toto utrpenie ľudí zneužijú aj na ďalšie rozdeľovanie spoločnosti a nálepkovanie ľudí ako agentov Ruska, trollov, či konšpirátorov.

Hlavne liberálne médiá sa snažia navodiť dojem, že my všetci, ktorí máme odlišný názor na NATO, alebo na prítomnosť vojakov USA na našom území, tak vlastne túto vojnu schvaľujeme, či dokonca za ňu môžeme.

Ja sa ale pýtam, KDE BOLI TÍTO „DEMOKRATI“ V ROKU 2014, KEĎ AMERICKÍ AGENTI ORGANIZOVALI MAJDAN NA UKRAJINE? Kde boli, keď za špinavé doláre boli ukrajinskí obyvatelia ruskej národnosti prenasledovaní a vraždení? Čo od vtedy urobil západný svet pre to, aby sa to nedialo? Ako sa táto problematika riešila, okrem prijímania jednostranných sankcií proti Rusku?

To si naozaj mysleli, že Rusi budú donekonečna ticho? Naozaj západ veril, že Putin bude vyčkávať pokiaľ vstúpi Ukrajina do NATO, aby mal proti sebe celý tento útočný pakt? Dnes je už neskoro, vojna je tu a trápne pochody „za mier“, organizované najväčšími vojnovými štváčmi, ani vkladanie si ukrajinských vlajok do profilových fotiek na sociálnej sieti, nikomu nepomôže. Ani ja neschvaľujem vojnu!  

Bombardovanie Juhoslávie označili za humanitárne, napadnutie Iraku označili za šírenie demokracie, no napadnutie Ukrajiny Ruskom s cieľom ochrániť rusky hovoriacu menšinu, ktoré samozrejme tiež neschvaľujem, označili propagandisti ako nepochopiteľnú agresiu Ruska.

Odmietam dvojaký meter, ktorý používajú médiá a záujmové skupiny, pretože každý ľudský život má rovnakú hodnotu.

Ak si to vojnoví štváči a agenti Západu nemyslia, vypovedá to len o ich hodnotách a chybnom vnímaní sveta.

Autor článku Štefan Polačik je podpredseda Slovenského Hnutia Obrody.

————————–

Prečítajte si tiež: Stanovisko Róberta Šveca k situácii na Ukrajine: Ak nás vojnoví štváči a americká agentka…

————————–

Štefan Polačik po skončení štúdia na potravinárskej škole pracoval a žil vo viacerých štátoch západnej Európy. Láska k vlasti ho napokon priviedla späť domov. Pôsobí v Nitre a je podpredseda Slovenského Hnutia Obrody. Zdroj fotky: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds