Pavol Poprocký: Ako funguje Matovičovo koronašialenstvo v kvetinárstvach? Aj takto!

Priatelia, dovoľte mi podeliť sa s vami o jednu osobnú skúsenosť z koronašialenstva, ktorým naša spoločnosť dnes žije.

V sobotu 6. februára som bol v Rimavskej Sobote. Pár dní predtým moja mamina oslávila narodeniny, tak som sa rozhodol, že ju poteším aspoň jednou ružou. Zbehol som do, alebo len pred jedno kvetinárstvo (keďže bolo obohnané páskou). Odtiaľ som sa predavačky opýtal či si môžem poprosiť jeden kvietok. Na to mi odpovedala, že pravdaže, ale funguje iba na objednávky cez telefonát. Jednoducho povedané, ŽE AK NIEČO CHCEM MUSÍM JEJ ZAVOLAŤ! Vidíte dobre. Upozornila ma, že môže obsluhovať iba po takejto objednávke. 

Keďže mama miluje kvety a vždy sa im veľmi poteší, tak som podstúpil túto „trapošinu“ a predavačke som, hoc som od nej stál na tri metre a už vedela, čo chcem kúpiť, zavolal a kvet objednal. Po telefonáte mi ružičku podala a poďakovala za „objednávku“. Zjavne ich veľa nemá… 

Zaujímavé však je, prečo Matovičova banda takto nekomplikuje podnikanie zahraničným reťazcom, ktorí tento sortiment veselo a bez obmedzení predávajú a ryžujú na súčasnej fiktívnej pandémii.

Návrh Slovenského Hnutia Obrody, ako pomôcť slovenským malým a stredným podnikateľom prekonať toto obdobie? Jednoduché: Zatvoriť zahraničné veľkoobchodné reťazce, kde sa (mnohokrát zbytočne) hromadí veľa ľudí, ktorých pohyb je nekontrolovateľný, a otvoriť malých a stredných podnikateľov, ktorým by sa takto pomohlo prekonať finančné „suchoty“ spôsobené diletantskými nariadeniami Matovičovho cirkusu. A zároveň by sa uhovelo aj koronafanatikom, ktorí si potrpia na rozostupoch, ktoré vo veľkých obchodných prevádzkach nie je možné dodržať.

… obzvlášť, keď je v akcii poľské maslo za 99 centov.

ODKAZ PRE POCHYBOVAČOV, ktorí si myslia, že zatvoriť veľké obchody sa nedá: Ak sa dali zatvoriť podniky slovenských podnikateľov, či už na jar minulého roka alebo aj v dnešných dňoch, tak sa to dá urobiť aj opačne. To by SHO urobilo. Tak by konala vláda, ktorá chce pomôcť slovenským ľuďom práce v núdzi, a nie ich (z)ničiť.

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

——————————-

Prečítajte si tiež: SHO: Tupé tancovanie s rúškami na tvárach? Róbert Švec: Mám lepší recept na dobrú náladu

——————————-

Pavol Poprocký: Zaujímavé však je, prečo Matovičova banda takto nekomplikuje podnikanie zahraničným reťazcom, ktorí tento sortiment veselo a bez obmedzení predávajú a ryžujú na súčasnej fiktívnej pandémii. Zdroj fotky: SHO.sk

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds