SHO: Matovič veľmi rád tára o mafii. Avšak sám je pevnou súčasťou mafiánskeho režimu!

Igor Matovič sa opäť nezaprel. Na sociálnej sieti uverejnil príspevok, kde spôsobom jemu vlastným, označil referendum o predčasných voľbách, ktoré iniciovala opozícia, ako referendum za návrat mafie, čím samozrejme myslel politikov združených v stranách Smer-SD a Hlas-SD. Je pravda, a bolo by naivné myslieť si opak, že ako Róbert Fico, tak aj Peter Pellegrini, by sa radi videli opäť pri moci, pričom práve referendum môže byť efektívnou cestou. Matovič však zrejme zabúda na dve podstatné veci.

Každým dňom rastie nespokojnosť občanom (vrátane voličov dnešných koaličných strán) s absurdným vyčíňaním vlády, preto radi uvítajú každú iniciatívu, ktorá by Slovensku dala aspoň nádej. Hľadať za tým iba automaticky snahu o návrat Fica a Pellegriniho, je nanajvýš krátkozraké, ak nie manipulatívne, za účelom zdiskreditovať myšlienku tohto referenda. Ak to Matovič a jeho kumpáni zabudli, referendum je jeden z najdemokratickejších nástrojov, a je úplne jedno kto ho inicioval. Súčasná vláda, ak jej kroky vôbec možno nazvať vládnutím, totiž dokázala spojiť občanov rôznych, dokonca protichodných, názorov a preferencií. Pod zámienkou pandémie (aj keď čísla a časť odborníkov majú na vec iný názor) dokázali v priebehu necelého roka to, o čom mohli jeho predchodcovia iba snívať. Nech už referendum dopadne akokoľvek, hlavnú zodpovednosť bude niesť vláda Igora Matoviča, aj keď si to s najväčšou pravdepodobnosťou nepripustí. Veď kto by otvorene priznal, že je taký nekompetentný, až nakoniec pomohol ľuďom, proti ktorým „bojoval“.

Druhá podstatná vec, na ktorú Matovič, a s ním aj podporovatelia v radoch mimovládok, médií, „osobností a odborníkov“, v neposlednom rade aj zostávajúcich voličov zabúda je logický fakt, že návratu mafie musí najskôr predchádzať jej odchod, nie ďalšie striedanie figúrok v politike. Aby sa nezabudlo, Matovič sa dlhodobo formálne profiluje ako akýsi zásadový bojovník proti korupcii, teda človek, ktorý sa snaží pomôcť vyriešiť aj ten najmenší problém, resp. prípad korupcie. Zároveň pritom razí myšlienku, že za všetko môže Smer (akoby Smer vládol od roku 1989).

Pritom Matovič, tak ako aj ďalší zásadový politik Sulík, disponoval informáciami o spise Gorila ešte pred voľbami v roku 2010, napriek tomu obaja podporili vládu s SDKÚ Mikuláša Dzurindu a Ivana Mikloša, a to bez nejakých verejných kritických komentárov a otázok napríklad na Dzurindu. Keď sa Gorila prevalila, rozumní ľudia Matoviča vypískali na proteste (ktovie prečo?), kým zásadový Sulík argumentoval „menej skorumpovanou vládou“. Čo ale čakať od niekoho, kto si svojich členov nechal lustrovať cez Kočnera, aby s ním potom v súkromí diskutoval o voľbe prokurátora. Zdá sa, že ani jednému z nich nevadí korupcia ako taká, ale skôr to, že nekradnú oni. A to je len minulosť. Súčasnosť je rovnako zaujímavá. Nový riaditeľ VšZP – niekdajší manažér Dôvery, koaliční partneri – Sme rodina a Za ľudí (ktovie aký potenciál by mali pred voľbami nebyť mediálne známeho obchodného partnera mafiánov Borisa Kollára, daňového a pozemkové podvodníka Andreja Kisku).

Takže pán Matovič, ešte stále máte pocit, že sa sem mafia potrebuje vrátiť?

Autor článku Peter Novák je sympatizant Slovenského Hnutia Obrody.

————————–

Prečítajte si tiež: Nálepky STOP MATOVIČ NA SLOVENSKU do každej domácnosti. SHO: A ulice budú naše!

————————–

Zvrhnutie vlády Igora Matoviča je prioritou každého rozumného a zodpovedného slovenského vlastenca. Zdroj fotky: SHO.sk

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds