Katarína Boková: Rodičia a učitelia! Prestaňte sa báť Matoviča! A postavte sa konečne na odpor!

Tento týždeň som si v potravinách vypočula rozhovor mamičky (predavačka) s učiteľkou (zákazníčka).

Mamička sa sťažovala, že jej syn je bez nálady, unavený, podráždený a čoraz viac nesamostatný. Pani učiteľka odpovedala, že súčasná doba, nedobrovoľné domáce väzenie, prispieva veľkou mierou k podobným stavom u detí. Deti sa spoliehajú na to, že im rodičia pomôžu pri výučbe, pri vypracovaní projektov. Rodičia sa snažia pomáhať, uľahčovať deťom nepríjemný pobyt doma, možno aj v snahe nevyzerať zle pred vyučujúcimi. No a učitelia inštruujú deti cez rodičov. Je to rýchlejšie a pohodlnejšie ako s deťmi, ktoré sú nepozorné a „spomalené“. Začarovaný kruh. Všetci v ňom sú preťažení, pretože sa nevenujú činnosti, ktorú majú primárne v popise svojho statusu v spoločnosti.

Musím opätovne konštatovať, že nechávať deti doma je obrovský nezmysel a vedomá deštrukcia ich myslenia a cítenia. Deti potrebujú sociálny kontakt s kamarátmi, potrebujú si vytvárať väzby, tešiť sa zo spoločných úspechov a učiť sa čeliť prekážkam. Deti potrebujú spievať, cvičiť, kresliť a tvoriť. Mali by si „prežiť“ prísnych učiteľov, rešpektovať autority. Deti chcú objatia od svojich milých pani učiteliek. Deti potrebujú školské výlety, exkurzie, prax. Naše deti musia ŽIŤ, nie prežívať v apatii a nevedomosti, s nemými tvárami zakrytými rúškami. Musia vedieť rozlíšiť čo je správne čo nie.

Pomôcť im môžeme len my. Rodičia a učitelia spoločne a to tak, že sa postavíme na odpor, v súlade s článkom 32 Ústavy SR, a odmietneme vykonávať príkazy a nariadenia vlády Igora Matoviča.

Róbert Švec ako jediný slovenský politik tak urobil už 20. októbra 2020 TU. A na túto cestu SHO vás všetkých pozývame!

Autorka článku Katarína Boková je členka predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

————————

Prečítajte si tiež: Pavol Poprocký: Ako funguje Matovičovo koronašialenstvo v kvetinárstvach? Aj takto!

————————

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds