Pavol Poprocký: Chlieb a ostatné základné potraviny dražejú závratným tempom. Vláda sa prizerá

Gastro sektor sa zvíja v kŕčoch a volá aspoň po nižšej DPH. Ľudia si jednoducho nemôžu dovoliť „menučko“, v niektorých prípadoch, aj za dvojnásobok sumy spred dvoch rokov! Vládnych poslancov to vôbec netrápi. Z ich platu vo výške niekoľko tisíc eur si predsa môžu dovoliť nielen obedy, ale i raňajky, desiatu, olovrant, ba aj večeru v nóbl prevádzkach.

Ceny energií ruinujú slovenské hospodárstvo (alebo jeho zvyšky), pravdepodobne na jar zomelú aj bežných ľudí, z ktorých väčšina príde o prácu, lebo minister hospodárstva sa zmohol iba na odporúčanie vykrútiť deťom žiarovky. Vraj aby domácnosti šetrili.

Spiaca ministerka kultúry Milanová sa po čase prebrala zo svojho spánku a má problém s kvótami na slovenskú hudbu v rádiách pôsobiacich na Slovensku.

Susedné štáty nás už obkolesili diaľnicami a rýchlostnými cestami, Poľsko a Maďarsko apelujú na Slovensko, aby prepojilo aspoň rýchlostnou cestou tieto dva štáty (čo by významne pomohlo hlavne hladovým dolinám nielen na východe našej vlasti), ale rezort dopravy sa zmôže iba na frézovanie starých a preťažených ciest.

A najnovšie nechal o sebe počuť (premenovaný) poslanec OĽaNO Juraj Gyimesi (Gyorgy), ktorý sa rád špacíruje v rôznych kruhoch maďarských šovinistov a iredentistov dočasne pôsobiacich na Slovensku, Slovensko nazýva Felvidékom a stretáva sa tiež s predstaviteľmi Maďarska, bez prítomnosti členov slovenskej diplomacie! Práve tomuto trójskemu koňovi maďarskej iredenty na Slovensku 20. októbra 2021 prešiel v NR SR návrh na doplnenie zákona č. 184/1999 Z. z. o používaní jazykov národnostných menšín. Ten sa v § 4 dopĺňa o odsek č. 3, ktorý znie: „(3) Obec podľa § 2 ods. 1 môže na navádzanie účastníkov cestnej premávky k vyznačeným cieľom použiť šípové smerníky s názvom vyznačených cieľov v štátnom jazyku aj v jazyku menšiny.“

To bude v praxi znamenať ďalšie rozhadzovanie verejných prostriedkov všetkých slovenských daňových poplatníkov (bez ohľadu na národnosť) na vskutku zbytočnosť, ktorá okrem vizuálnej maďarizácie slovenského juhu neprinesie jeho obyvateľom tak potrebné zvýšenie životnej úrovne v regiónoch, v ktorých žijú, ale naopak, zneprehľadní verejný priestor, v ktorom slovenčina vplyvom cudzích jazykov už dnes stráca a potom ešte viac stratí zo svojho dominantného postavenia – postavenia hlavného komunikačného jazyka na Slovensku, čo je veľmi nebezpečné a nesie so sebou veľa rizík.

Vážení čitatelia tohto komentára! Na obrázku pod článkom, v ľavej časti, je zachytená bežná situácia na hlavnom „cestnom“ ťahu medzi Tornaľou a Rimavskou Sobotou. Čo si myslíte, čo by malo byť prioritou poslanca Gyimesiho, ktorý sám pochádza zo slovenského juhu?

Majú to byť ďalšie zbytočné tabule alebo oprava ciest a výstavba rýchlostných ciest v plnom profile či železníc (trebárs až do Kráľovského Chlmca, z ktorého jeho rodák Juraj pochádza) a s tým spojené lepšie príležitosti na spokojný život Slovákov akejkoľvek národnosti, farby pleti alebo vierovyznania na svojej rodnej zemi?

Ja by som ako poslanec Národnej rady Slovenskej republiky sledoval a v budúcnosti aj budem sledovať a riešiť skutočné problémy obyvateľov nielen slovenského juhu, na ktorom žijem a chcem ostať žiť. Tak, ako ich riešim, spoločne s kolegami z nášho hnutia, už dnes TU. A nie zástupné témy, akou je aj novela spomínaného zákona.

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody a náš človek na otázky etnické a národnostné, s dôrazom na slovenský juh.

————————-

Prečítajte si tiež: VIDEO: Katarína Boková bola vypovedať na polícii! A Hamranovi poslala štipľavý odkaz!

————————-

Zdroj obrázku: SHO.sk

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds