Pavol Poprocký k 5. júlu: Slováci! Držme sa našich hlbokých a mohutných koreňov slovenských!

Dámy a páni. Okrem toho, že dnes oslavujeme štátny sviatok Slovenskej republiky – Sviatok svätého Cyrila a Metoda, oslavujeme aj Deň zahraničných Slovákov. Tých Slovákov, ktorých doterajšie darebácke vlády druhej Slovenskej republiky či predošlí vladári svojou zradnou politikou vypudili do cudziny, alebo ich ta zaviala iná príčina.

Každopádne, touto cestou chcem v mene celého Slovenského Hnutia Obrody našim bratom a sestrám v zahraničí odkázať, že hoci nás od seba delia hranice, stovky, až tisícky kilometrov a každý z nás je súčasťou rozličných kultúr spoločností, v ktorých žije, vedzte, že sme súčasťou jedného a nedeliteľného nádherného SLOVENSKÉHO národa.

Národa s krásnou krajinou, bohatou históriou písanou najmä ľudom pospolitým, prenádherným jazykom, ktorý spája všetky slovanské, šikovnými a dobrosrdečnými ľuďmi, nenapodobiteľným ľudovým umením, tradíciami a kultúrou.

Nie, nezveličujem. Ešte stále sme naozaj taký národ, aj keď to možno niekedy vyzerá inak. To je však hanebná práca zlých síl, ktoré sa márne snažia zničiť v nás to dobré a neustále v nás vzbudzovať a upevňovať pocit malosti a poddajnosti a vyvolávať falošný pocit viny za všetko, na čo si len zmyslia.

Vedzte však, Slováci domáci i zahraniční, že ak týmto zlým silám odoláme i v budúcnosti, náš národ bude prekvitať. Tak doma, ako i v cudzine. Stačí sa len držať našich slovenských koreňov, zveľaďovať odkaz našich predkov a vychovávať naše dietky slovenské v láske k nám samým a rešpekte k tým, ktorí rešpektujú nás.

Slovenské Hnutie Obrody považuje Slovákov žijúcich v zahraničí ako pevnú súčasť slovenského národa, avšak rešpektuje skutočnosť, že ide o občanov konkrétnych štátov, s ktorými v budúcnosti plánuje a bude viesť dialógy a robiť všetko pre to, aby sa v nich naši bratia nestratili, ale naopak, aby aj reálne cítili, že ich vlasť na nich nielenže myslí, ale im i pomáha rásť a zveľaďovať sa.

To je totiž naša prirodzená povinnosť – pomáhať si navzájom v duchu hesla Slováci Slovákom!

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

 ————————-

Prečítajte si tiež: Sviatok svätých Cyrila a Metoda: Slovensko má veľkú úlohu pri budovaní Európy tretieho tisícročia…

————————–

Zdroj obrázku: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Tričko víťazov si môžete objednať TU. Zdroj obrázku: SHO.sk

————————–

Dámy a páni. Naše proslovenské aktivity môžete podporiť aj 2% z vašich daní. Ako na to? Je to jednoduché. Takto TU. Ďakujeme. Vaším správnym rozhodnutím podporíte aj seba. Veď naša činnosť je vyvíjaná pre vaše dobro.

————————–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds