Pavol Poprocký naložil ministerke kultúry Milanovej: Mohla radšej ďalej spať!

Áno, píšem o nedávno prebudenej Natálii Milanovej, ktorej prekážajú kvóty na slovenskú hudbu v rádiách pôsobiacich na Slovensku. Zrejme spala, lebo pojedla nejaké zlé huby v čase, keď začala útočiť na Maticu slovenskú, ktorej chce krátiť štátny príspevok potrebný na jej činnosť.

Jej nemohúcnosť a malátnosť sa v októbri prejavila aj vítaním zasahovania maďarskej vlády do rekonštrukcie kostolov na slovenskom juhu. Vraj je to v poriadku a nie je za čo sa hanbiť.

Natália, akože ministerka kultúry SR! Choďte radšej na „detox“ alebo ďalej spať! Nič nie je v poriadku a je za čo sa hanbiť. Rozhodne nie je v poriadku, že o NAŠE kultúrne pamiatky sa (zištne) stará zahraničie! To veru v poriadku nie je, pretože ich správcom musí zostať výlučne Slovenská republika! Aby štátu ostala vlastnosť s názvom zodpovednosť, nepôsobil v očiach zahraničia ako „kripel“, ktorý sa nevie postarať o svoje bohatstvo a zároveň predišli rôznym politickým nepríjemnostiam v budúcnosti.

Je totiž naivné si myslieť, že Orbán len tak, nezištne, vyčlení 4 milióny eur na tento účel! Už len to, že obnovu bude realizovať bez spoluúčasti slovenského štátu, je varovným signálom, že niečo nie je v poriadku! A s tým, že to nie je v poriadku, súvisí aj otázka hanby. JE SA ZA ČO HANBIŤ!

Až na pár výnimiek nám kultúrne pamiatky chátrajú, stávajú sa strašiakmi mnohých miest a obcí, sú útočiskom pre rôzne okrajové skupiny obyvateľstva či sú skladmi, kde si miestne obyvateľstvo na dedinách chodí po tehly či iný ešte použiteľný materiál! Takto to vyzerá minimálne na Gemeri, na ktorom žijem! A to je hanba nielen vaša, ale aj vašich predchodcov. Ani jeden z vás neprejavil ani len malú snahu niečo s týmto stavom okamžite urobiť!

Nepomôžu ani výhovorky tipu „nie sú peniaze“ či „covid“! Peniaze sa vždy dokážu nájsť, keď sa chce a toto obdobie koronašialenstva tiež nie je prekážkou, ale toho jasnou ukážkou! Stačí sa pozrieť navôkol a uvidíte, že peniaze, ľudský kapitál si napríklad Maďarsko nájsť vedelo, lebo u nich sa v oblasti kultúry nespí, ale pracuje.

A to sa bude aj u nás, keď nám Slováci v najbližších voľbách dajú mandát, a vás, a vládu, ktorej ste súčasťou, poženieme svinským krokom!

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

————————

Prečítajte si tiež: Pavol Poprocký: K návratu do bežného života vedie iba jedna cesta. Začať normálne žiť! Bez strachu!

————————

Zdroj obrázku: SHO.sk

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds