Pavol Poprocký: Popri cestách bordel, ale hlavne, že sa menia tabule

Vyhadzovanie peňazí v priamom prenose. I tak pokojne môžeme nazvať nezmyselnú výmenu dopravných značení označujúcich začiatok a koniec obce alebo mesta, v ktorom žije aspoň 20% príslušníkov inej národnosti, ako je slovenská.

Toto šafárenie s peniazmi všetkých daňových poplatníkov je pre politický marketing (rozumej predvolebný populizmus za naše) Bugárovej strany prednejší, ako stav ciest, na ktorých kvôli tomu vznikajú zbytočné dopravné nehody, ako napríklad tá z konca mája tohto roka pri obci Bátka v Rimavskosobotskom okrese.

Očividne je prednejší než je čistota a poriadok v okolí cestných komunikácií či na odpočívadlách. Zatiaľ čo napríklad vo Fiľakove a okolí cestári osádzajú nové tabule (ktorých cena je 103,82 za kus), popri cestách sa povaľuje a na odpočívadlách vietor rozfukuje bordel a smeti po okolí. Lebo priorita sú nezmyselné tabule, a nie ochrana životného prostredia, ktorému taktiež šéfujú predstavitelia strany Most-Híd.

Pre neporiadok na odpočívadle pri Bakte sme mailom kontaktovali Banskobystrickú regionálnu správu ciest, ktorá zodpovedá za udržiavanie čistoty aj na odpočívadlách, ktoré má v správe.

Kompetentným sme poslali mail s týmto textom: „Dobrý deň, dovoľujeme si vás upozorniť na neporiadok na odpočívadle pred mestskou časťou Rimavskej Soboty – Bakta, na ktorej je už niekoľko dní voľne porozhadzovaný odpad rôzneho druhu a smetné koše sú plné. Zároveň vás žiadame, aby ste tento stav v dohľadnej dobe vyriešili, aby smeti naďalej neznečisťovali okolie odpočívadla. Za skoré vybavenie našej žiadosti vám vopred ďakujeme.“

Konštatujem, že pre (ne)kompetentným zo strany Most-Híd na čele s Árpádom Érsekom sú priorita nezmyselné tabule, ktoré v praxi nijakým spôsobom nezlepšujú každodenný život občanov našej vlasti, namiesto toho, aby sa predstavitelia strany starali napríklad aj o ochranu životného prostredia.

Autor: Pavol Poprocký

————————————————————–

Pred niekoľkými dňami sme vás informovali, že aj Nitriansky samosprávny kraj riešil výmenu tabúľ. Kraj bude táto výmena stáť vyše 71-tisíc eur. Dôvodom na výmenu je zmena farby tabule z modrej na bielu. Do konca decembra chce kraj vymeniť celkom 686 tabúľ na cestách II. a III. triedy. Viac si môžete prečítať TU.

————————————————————–

Odpočívadlo pred Baktou – mestskou časťou Rimavskej Soboty vyzerá v posledných dňoch takto. Foto: Pavol Poprocký

Zatiaľ čo napríklad vo Fiľakove a okolí cestári osádzajú nové tabule, popri cestách sa povaľuje a na odpočívadlách vietor rozfukuje bordel a smeti po okolí.

Ani v „Keresztúre“ nebudú už viac ľudia hladovať. Foto: sobotnik.sk

Nové tabule pribudli aj vo Fiľakove. Určite zlepšia život nejedného Fiľakovčana. Foto: sobotnik.sk

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds