Priority štandardných politikov: Nové tabule za 71-tisíc eur. Lebo už nemôžu byť modré, ale biele

Jednou z nosných tém na poslednom zastupiteľstve Nitrianskeho samosprávneho kraja sa stal návrh na výmenu tabúľ, ktoré sa týkajú označenia začiatku a konca obcí v jazyku národnostnej menšiny a Nitriansky samosprávny kraj bude táto výmena stáť vyše 71-tisíc eur. Dôvodom je zmena farby tabule z modrej na bielu. Do konca decembra chce kraj vymeniť celkom 686 tabúľ na cestách II. a III. triedy.

Skoro každý deň sa presviedčame o tom, že priority súčasného režimu sú niekde úplne inde, ako je každodenný život občanov našej vlasti.

Namiesto toho, aby sa verejné financie investovali do oblastí, ktoré to nevyhnutne potrebujú, ako je napríklad zdravotníctvo, školstvo, oprava mostov, ciest, výstavba diaľnic a podobne, verejné financie sa investujú do niečoho, čo v praktickom živote pre lojálnych občanov našej vlasti nemá nijaký význam.

Označenie obcí aj v jazyku národnostných menšín bolo doteraz riešené tak, že pod tabuľou s názvom obce v štátnom slovenskom jazyku, bola umiestnená menšia modrá tabuľa s názvom obce v jazyku národnostnej menšiny bielym písmom. Dlhé roky s takýmto označením nebol žiadny problém a bežní občania nepociťovali potrebu investovať peniaze slovenských daňových poplatníkov do zmeny v tejto oblasti.

Ale súčasná vláda, ktorej členmi sú aj Most-Híd a SNS, sa rozhodla, že život Slovákov „radikálne k lepšiemu zmení“ to, ak sa vymenia tabule za väčšie a už nebudú modré, ale biele. Takáto zmena iba v jednom kraji, v tomto prípade v Nitrianskom samosprávnom kraji, bude nás všetkých stáť vyše 71-tisíc eur.

Slováci a všetci lojálni občania našej vlasti nepotrebujú realizovať spomínané nezmysly, ale chcú, aby žili dôstojný a plnohodnotný život. Aby mohli deti navštevovať slovenské školy, aby si do nemocníc nemuseli pomaly nosiť aj posteľnú bielizeň, poprípade posteľ samotnú, aby sa konečne rýchlostnými cestami spojili veľké mestá nášho štátu, aby mladí ľudia nemuseli odchádzať do zahraničia, lebo súčasný režim im nevie, alebo nechce poskytnúť podmienky na ich uplatnenie na Slovensku, aby dôchodcovia a naši pracujúci mali dôchodky a mzdy, ktoré sa budú aspoň približovať tým v západnej časti EÚ a tak ďalej. To požadujú naši zodpovední občania.

A to im štandardní politici, ktorí vládnu v našom štáte už vyše 20 rokov nevedia zabezpečiť. Preto je najvyšší čas, na razantnú generačnú výmenu, ktorá do politiky vynesie vlastencov, ktorí súčasných politikov pošlú konečne na smetisko dejín.  

Železničná zastávka v obci Tešedíkovo. Na opravu, tejto už čoskoro ruiny, by mali (ne)kompetentní investovať verejné financie.

Aj v takomto stave sa nachádzajúce niektoré slovenské nemocnice na začiatku 21. storočia.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds