Štefan Polačik: Pokuty nemecké, príspevky na rodinu slovenské

Počet narodených Slovákov, len tesne prevyšuje počet zomretých. „Reálne má Slovensko prirodzený prírastok obyvateľstva, ale počet narodených len veľmi tesne prevyšuje počet zomretých. Ročne sa v SR narodí 58-tisíc až 60-tisíc detí a zomrie 52-tisíc až 54-tisíc ľudí,“ uviedla generálna riaditeľka sekcie sociálnych štatistík a demografie Štatistického úradu Slovenskej republiky Ľudmila Ivančíková.

Nejako sa politikom nedarí alebo nechcú nastaviť sociálny systém tak, aby si  mladé rodiny mohli dovoliť mať viac detí. Hoci nám vládni predstavitelia s úsmevom na tvári tvrdia, že ekonomike sa náramne darí, stále mladí ľudia utekajú za lepším zárobkom do zahraničia. A ak ostanú doma, veľmi dobre si musia premyslieť, koľko detí dokážu uživiť.

Pravdaže, mám na mysli ekonomicky aktívnych, prispôsobivých občanov, ktorí si zaslúžia cítiť väčšiu podporu od vlády. Tu musí byť vláda solidárna s vlastnými občanmi. V tomto musíme byť európski, ako sme európski napríklad pri vyberaní pokút. Za telefonovanie za volantom zaplatíme od novembra pokutu až 200 eur, rovnako ako v Nemecku. Samozrejme neobhajujem porušovanie zákona o cestnej premávke, no musíme byť moderní v prvom rade v podpore obyvateľstva a až potom v sankcionovaní.

Ak má vláda vyše miliardy eur na stíhačky, milióny eur na podporu zahraničných mimovládnych organizácií, ktoré dočasne pôsobia na Slovensku, musí mať prostriedky aj na podporu mladých rodín. Na to musí byť ale politická vôľa.

Terajší štandardní politici túto vôľu nemajú a ako sa ukazuje, ani noví liberáli, ktorí sa tlačia do politiky, túto vôľu mať nebudú.  Ak sa dostanú liberáli k moci, bude to ešte horšie, pretože liberálom je milšie všetko ostatné, len nie zdravá, tradičná rodina.

Preto potrebujeme vo vedení štátu novú krv. Mladých vlastencov, ktorí sa nebudú báť a budú podporovať Slovákov tak, aby sme ako národ rástli a nie vymierali. Vo vedení štátu potrebujeme zodpovedných ľudí, ktorí vytvoria priaznivé životné podmienky každému lojálnemu Slovákovi.

Výstavba štátnych nájomných bytov v spolupráci so samosprávami, nižšie odvodové zaťaženie pre viacdetné rodiny, ktorých rodičia vytvárajú svojou prácou hodnoty, vyplácanie rodinného príspevku na dieťa prísne viazané na starostlivosť o dieťa a na pravidelnú dochádzku do školy s reálnymi sankciami pre rodičov za zanedbávanie mravnej výchovy, zvyšovanie sumy nezdaniteľnej časti základu dane z aktívnych príjmov fyzických osôb, atď., musia byť prioritou politikov.

A aj budú, pretože my sa o to postaráme.

Autor: Štefan Polačik

Štefan Polačik, podpredseda Slovenského Hnutia Obrody.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds