Pavol Poprocký: Prekáža primátorke Lučenca a aj Dankovi slovenský dvojkríž!?

Prednedávnom, keď som obchádzal Lučenec, som si všimol „ekologický prírastok“ pred miestnym dvojkrížom. Samospráva na čele s primátorkou mesta Alexandrou Pivkovou (ktorá súčasne sedí na dvoch stoličkách, keďže je aj poslankyňou NR SR) sa rozhodla, že pred lučenecký dvojkríž vysadí 5 stromov okrasných čerešní.

Nieže by mi prekážala samotná výsadba, ale prečo pred a nie za neho? Krásne by vynikol aj dvojkríž, aj čerešne. Chce ho takto vizuálne zakryť, aby sa aspoň takto stratil z očí okoloidúcich a neskôr ho dať odstrániť? Nečudoval by som sa. Veď je súčasťou klubu Kiskovej strany, a to už hovorí samé za seba.

A ešte jedna poznámka. Dvojkríž bol postavený za účasti Slotovej SNS v roku 2008. Stal sa symbolom hrdosti Slovákov na slovenskom juhu. Na fotografii (pod článkom) je zachytený súčasný stav jeho podstavca. Jednoducho povedané, HANBA. Hanba Dankovej SNS, ktorá sa na náš symbol vykašľala! Ale veď, čo čakať od Danka, zradcu, ktorý pre svoj prospech v čase jeho vládnutia ešte viac oslabil pozície slovenského jazyka na slovenskom juhu?! 

Priatelia, znevažovanie, bagatelizácia a skrývanie štátnych a národných symbolov v a pred očami verejnosti má len jeden cieľ. Oslabiť SPOJIVO-TMEL, ktorý nás spája a rozdeliť spoločnosť ešte viac. A za polarizáciu Slovákov nie je zodpovedná iba súčasná aktívna vládna mafia, ale i všetky opozičné a mimoparlamentné subjekty, ktoré práve svojou (ne)vedomou nečinnosťou a vajatavosťou napomáhajú nepriateľom nás a nášho slovenského štátu.

Preto je v budúcnosti dôležité dať šancu nám, zodpovedným a odhodlaným slovenským vlastencom zo Slovenského Hnutia Obrody. My máme úprimný a reálny záujem stmeľovať všetkých Slovákov a lojálnych občanov našej otčiny. A to nielen prostredníctvom symbolov, ako je aj lučenecký dvojkríž.

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody a náš človek na otázky národnostné a etnické, s dôrazom na slovenský juh.

—————————

Prečítajte si tiež: Heger vyzýva lekárov, aby sa stali spolupáchateľmi covidových zločincov. Róbert Švec reaguje

—————————

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds