Pavol Poprocký reaguje na vyhlásenia mentálnych bezdomovcov, ktorí by chceli zrušiť Deň Ústavy SR

Politickí šovinistickí skrachovanci, financovaní a podporovaní Budapešťou, z okrajového politického hnutia Spolupatričnosť, ktoré sa naivne stavia do pozície zástupcov a obhajcov občanov maďarskej národnosti na Slovensku, sa poriadne sekli.

Na Deň Ústavy Slovenskej republiky vo svojom príspevku na sociálnej sieti uviedli, že by radi vymazali dejinnú udalosť prijatia Ústavy Slovenskej republiky (1.9.1992) z našich slovenských kalendárov, ktorými sa ako tí „najväčší Maďari“ aj tak neriadia a na stene v kuchyni im popri mapke Uhorska, visí ten, v najbližšej trafike v Maďarsku kúpený… 

Ako svoje pseudoargumenty obhajujúce túto nehoráznosť použili tieto konštrukty, ku ktorým sa vzápätí vyjadrím…

Mgr. Pavol Poprocký pôsobí v okrese Rimavská Sobota. Vyštudoval Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici, odbor slovenský jazyk a literatúra. FOTO: Pred pamätníkom Trianonu v obci Komjatice v okrese Nové Zámky. Zdroj fotky: SHO.sk

1. Vraj je Deň Ústavy SR duplicitný sviatok, pretože nezávislosť SR si pripomíname 1. januára a sviatkov máme na Slovensku vraj veľa. 

Duplicitné, resp. redundantné a zbytočné na území Slovenskej republiky je akurát tak toto politické hnutie a svojimi aktivitami aj záškodnícke. Deň 1. september 1992 sa do slovenských dejín zapísal, ako jeden z najdôležitejších krokov k obnoveniu štátnosti (a nie(len) k získaniu nezávislosti) a uvedomelí Slováci tento historický dátum radi oslavujú a pripomínajú si ho. Ak predstaviteľom tejto „sebranky“ prekáža, že si dnes na Slovensku v tento deň nemohli nakúpiť, nech sa páči, v „Anyaországu“ by ich radi obslúžili.

2. Vraj ústavu napísal Mečiar a tento sviatok je sviatkom jeho osoby…

V roku 1992, v čase rozdelenia federatívnej Česko-Slovenskej republiky, občania žili v demokratickom režime, v ktorom sa aj prostredníctvom prijatia Ústavy SR a následným obnovením štátnosti (1. januára 1993) iba potvrdila vôľa slovenského národa a všetkých lojálnych občanov Slovenska mať svoj vytúžený, vydobytý a od Boha vyprosený slovenský štát. Preto je nemiestne a zarážajúce, aby niekto spochybňoval podstatu dejinnej udalosti prostredníctvom účelovo zdémonizovaného politika – Vladimíra Mečiara, ktorému, len tak mimochodom, dali v demokratických voľbách občania moc.

3. Maďarských šovinistov z „Összefogásu“ však najviac škrie, že preambula Ústavy SR vraj diskriminuje občanov Slovenskej republiky s neslovenskou národnosťou svojimi slovami, ktorými začína: „My, národ slovenský…“ 

V tejto veci sa v predvečer sviatočného dňa vyjadril aj Róbert Švec, predseda Slovenského Hnutia Obrody TU, ktorého slová jasne poprú tento šovinistický výmysel, ktorým rôzni srdcom neslovenskí poblúdenci donekonečna útočia na dokument, ktorý, mimochodom, aj im zaručuje rovnaké práva, ako ostatným občanom Slovenskej republiky. Bohužiaľ.

Priatelia slovenskej štátnosti! Možno si poviete, že takýchto politických zúfalcov, krikľúňov a schizofrenikov si nie je potrebné ani všímať. Opak je však pravdou! Účelovo totiž broja proti našej štátnosti a aj takýmito prízemnými vyhláseniami sa snažia vyvolať nesúdržnosť v slovenskej spoločnosti, do ktorej patrí každý lojálny občan našej domoviny – Slovenska!

Preto je potrebné, až nutné takéto prejavy nielen monitorovať, poukazovať na ne, odsúdiť ich, ale v čo najbližšej budúcnosti aj potrestať. Nebude predsa malá skupinka šovinistov diktovať širokej slovenskej spoločnosti, ako má žiť, aké hodnoty má vyznávať či aké sviatky má oslavovať! 

PS: Na slovenskom juhu, aj v Rimavskosobotskom okrese, počas sviatočného dňa takto viala naša štátna vlajka (pozri obrázok pod článkom).

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody a náš človek na otázky etnické a národnostné, s dôrazom na slovenský juh.

————————-

Prečítajte si tiež: FOTO: Deň Ústavy SR v uliciach Bratislavy a Košíc. SHO: Hrdo, dôstojne a slobodne!

————————-

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds