Diplomacia Slovenskej republiky pod vedením amerikanofila Korčoka aktuálne čelí obrovskej kritike niekoľkých na Slovensku dočasne pôsobiacich maďarských šovinistov, pretože si oprávnene dovolil vyjadriť, ako minister zahraničných vecí, svoj nesúhlas s neohlásenou návštevou predsedu maďarského parlamentu na odhaľovaní pamätníka v Šamoríne a vzápätí vyhradiť sa voči prejavom maďarskej iredenty na Slovensku, ktorej súčasťou je aj blúznenie o akomsi neexistujúcom „Felvidéku“.
Nie, nemám za čo Korčoka chváliť, no konečne (aspoň naoko) v niečom zastupuje slovenské národné a štátne záujmy. Predmetný zaniknutý historický termín je dodnes totiž neraz používaný v iredentistických súvislostiach. Raz slúži ako označenie oblastí, kde žije AJ maďarská menšina, iní radikáli ním zase označujú celé (nielen) prihraničné okresy slovenského juhu a šovinistická luza ním označuje rovno celé Slovensko.
A preto som rád, že aj človek ako Korčok pochopil a prijal naše postoje za svoje, ktoré hovoria o tom, že takéto iredentistické pomenovania (hoc i malej časti územia Slovenskej republiky) sú v príkrom rozpore s dobrými medzištátnymi vzťahmi, vážne ohrozujú stabilitu V4 a vnášajú do slovenskej spoločnosti zbytočné rozbroje vyplývajúce z dávno uzavretých historických tém. Avšak, ako som už naznačil, takéto diplomatické vajatanie možno označiť len ako výkrik do tmy, pretože ak by na čele slovenskej diplomacie stál Slovák-vlastenec, urobil by všetko preto, aby eliminoval akýkoľvek prejav maďarskej iredenty a šovinizmu na Slovensku, a toto konštatovanie platí aj na rady predošlých vlád, ktoré svojou (ne-) činnosťou prispeli k súčasnému stavu veci.
Trianonská mierová zmluva, ktorá bola podpísaná 4. júna 1920 stanovila južnú hranicu Slovenska. Zdroj fotky: Internet
Zatiaľ sú teda Korčokove slová iba také „bu-bu-bu“, na ktorom protislovenské živly iba parazitujú a budujú svoju agendu nevraživosti voči všetkému slovenskému. Tie si totiž veľmi dobre uvedomujú, že sa blížia komunálne a VÚC-voľby v roku 2022, a toto je pre nich vhodná téma na predvolebnú kampaň, ktorou zaujmú akurát tak našich radikálne zmýšľajúcich, ale aj frustrovaných spoluobčanov, ktorých dookola, každé voľby lanária víziou o akomsi neexistujúcom „Felvidéku“, namiesto toho, aby priniesli riešenia, ktoré posunú vpred a zabezpečia rozvoj nášho slovenského juhu.
Slovenské Hnutie Obrody sa však pred výzvami slovenského juhu neskrýva a naše politické, ale i občianske aktivity budú i naďalej smerovať k jeho pozdvihnutiu a zveľaďovaniu tak, aby sa na ňom dobre žilo každému pracovitému a lojálnemu občanovi Slovenskej republiky. To je naša vízia pre juh našej vlasti. Preto, ak s ňou súhlasíte a chcete vidieť Slovensko očami človeka z 21. storočia, nehanbite sa, oslovte nás a spoločne s nami bojujte za skutočné záujmy slovenskej spoločnosti. Aby sme sa pohli aspoň do prítomnosti a iredentu, šovinizmus a falošných diplomatov uzavreli do klietky minulosti, tam kam patria!
Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody a náš človek na otázky etnické a národnostné, s dôrazom na slovenský juh.
————————
Prečítajte si tiež: Pavol Poprocký ku kauze pamätníka v Šamoríne: Deportácie? NIE! Výmena obyvateľstva!
————————
Mgr. Pavol Poprocký pôsobí v okrese Rimavská Sobota. Vyštudoval Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici, odbor slovenský jazyk a literatúra. FOTO: Pred pamätníkom Trianonu v obci Komjatice v okrese Nové Zámky. Zdroj fotky: SHO.sk
————————–——
Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.
Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.
————————–—–