Pavol Poprocký: Som zhrozený z toho, akým spôsobom sa knižnica v Banskej Bystrici zbavuje kníh

Tohtoročný svetový deň kníh „oslávili“ v Banskej Bystrici tak, že nie jednu, nie dve, ale rovno celý kontajner venovali zbernému dvoru.

Aké šľachetné, aký prejav humanizmu a úcty k práci autorov kníh, a aká podpora študentov v štúdiu! Už chýbal iba benzín a zápalky…

Dámy a páni, zostal som zhrozený a znechutený, keď som videl tento príspevok (obrázky pod článkom). A to nielen z toho, akým spôsobom sa knižnica, ktorú som ako študent Univerzity Mateja Bela navštevoval, zbavuje kníh, ktoré určite ešte mohli poslúžiť nejednému študentovi či učiteľovi, ale aj z prístupu k tým, ktorí sa právom ohradili voči tomuto kultúrnemu barbarstvu.

Nechce sa mi veriť, že inak milý a ústretový personál, ktorý v tejto knižnici, aspoň počas môjho štúdia na univerzite, pracoval, sa takto podradne zachoval.

O tom, že žijeme v demokracii (v pravom slova zmysle) pochybujem už niekoľko rokov, ale to čo sa deje nielen na poli politickom, ale už aj občianskom, medzi ľuďmi samotnými, to je nástup ťažkých časov pre tých, ktorí neprestali používať zdravý úsudok, pre tých, ktorí si zachovali aspoň štipku nefalšovaného človečenstva a tých, ktorí sa neboja nahlas povedať svoj názor a objektívnu pravdu, ale len nech sa ďalej činia takéto ľudské trosky, ktoré si dávajú prívlastky ako „progresívny“, „liberálny“, „demokratický“, „solidárny“…

My sa ich nebojíme a pravda a spravodlivosť, spoločne s nami, nad nimi zvíťazia! A prečo si to myslím? Pretože verím v dobro a nestrácam nádej.

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

————————-

Prečítajte si tiež: NEHORÁZNOSŤ: Obecný úrad v Rimavskej Seči má problém! Na úrade dlhodobo viala vlajka…

————————-

Zdroj fotiek: Internet

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds